Lieldienu pasākumi Alūksnes novadā 2

Šīs nedēļas nogalē sagaidām Lieldienas – svētkus, kas vienai cilvēku daļai asociējas ar pavasara atnākšanu, bet citai – ar kristīgās pasaules vēsti par Kristus augšāmcelšanos. Arī Alūksnes novadā – gan pilsētā, gan pagastos - notiks daudzi Lieldienu pasākumi.

24. martā
Malienas tautas namā 13.00 Lieldienu pasākums visai ģimenei “Zaķenes Jepes un Vilka Tūtiņa Lieldienu rokenrols”.

    Alūksnes muzejā 16.00 Alūksnes muzejā Lieldienu radošās darbnīcas “Ar mīlestību radīts”. Apmeklētāji varēs veidot Lieldienu dekorus florista vadībā, greznot podiņus un stādīt pirmos pavasara vitamīnus, lipināt māla figūriņas un izgatavot spēka zīmes, apgleznot sejiņas un gatavot maskas, līmēt, zīmēt, minēt mīklas un iet jautās rotaļās.

Kolberģa tautas namā 17.00 sporta svētku darbnīca “Brīnumu kalēji” aicina uz aizraujošām  Lieldienu aktivitātēm  ģimenes ar bērniem.

26. martā
Māriņkalna tautas namā 12.00 Lieldienu pasākums „Nāc, nāc Lieldieniņa” Jaunlaicenes, Veclaicenes, Alsviķu, Jaunalūksnes, Mārkalnes un Ziemera pagastu senioriem.

Annas kultūras namā 13.00 pasākums visai ģimenei „Raibās Lieldienas”.

27. martā
Viktora Ķirpa Ates muzejā 11.00 Lieldienu pasākums “Ottes Lieldienas” sadarbībā ar Kalncempju sabiedrisko centru.

Parkā pie Jaunannas tautas nama 11.00 Zaķu skrējiens, olu ripināšana, vārīšana,  olu kaujas.

Mālupes Saieta namā 11.00 Lieldienu šūpolēs „Mālupes Cālis” kopā ar Zaķeni Jepi un vilku Tūtiņu.

Liepnas tautas namā 13.00 Lieldienu pasākums - andele, olu ripināšana, šūpošanās, 16.00 Lieldienu orientēšanās bērniem (reģistrācija no 15.30), 20.00 nakts orientēšanās lielajiem.

Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē 14.00 izklaidējošs uzvedums bērniem “Zaķenes Jepes un Vilka Tūtiņa Lieldienu rokenrols” – muzikāls koncertuzvedums ar teātra iezīmēm un aktīvu pašu koncerta apmeklētāju iesaistīšanos, būs gan zināšanu un atjautības izaicinājumi, gan muzikāli ritmiskas un dejiskas spēles, rotaļas un uzdevumi. Pēc izrādes notiks radošās darbnīcās, olu meklēšana un ripināšana, aizraujošās olu kaujas. Bērniem līdzi jāņem vārītas un nokrāsotas olas atrakcijām.

Ilzenes sabiedrības, kultūras, izglītības un mūžizglītības centrā “Dailes” 14.00 Lieldienu pasākums lieliem un maziem.

Mārkalnes tautas namā 16.00 Lieldienu zaķis aicina lielus un mazus pie šūpolēm.

Zeltiņu tautas namā 17.00 svētku koncertprogramma „Sēj, saulīte, sidrabiņu”, kurā dejos Kalncempju līnijdeju grupa „Dejotprieks”, Lejasciema līnijdeju grupa „Dzinteles” un Zeltiņu jaunrades deju kopa „Alise” un dziedās Latvijas šlāgeraptaujas koncertu dalībniece Anita Ozola.

Alsviķu kultūras namā 19.00 pagasta amatierkolektīvu koncerts “Kādas Zaķu saimes stāsts…”.

28. martā
Pie Alūksnes Kultūras centra Zaķu skrējiens. Reģistrācija no 11.00, sākums 12.00. Pazīšanās zīme katram dalībniekam – zaķa ausis. Būs dažādas aktivitātes.

Jaunlaicenes tautas namā 12.00 atvadu sveicieni Lieldienām “Aizgāja Lieldiena pār augstu kalnu”. Programmā būs šūpošanās, zupas “Atvadas gavēnim” vārīšana un baudīšana, dažādas atraktīvas aktivitātes, dziesmas, rotaļas un danči.

Pie Māriņkalna tautas nama 13.00 Lieldienu pasākums “Raibie pavasara svētki”. Pasākuma dalībnieki varēs darboties radošās darbnīcās, krāsot un vārīt olas lielajā katlā, cept Lieldienu pankūkas, piedalīties olu ripināšanā un jestrās olu kaujās.

Kornetā 14.00 Veclaicenes tautas nams, bibliotēka, muzejs aicina apmeklēt Lieldienu pasākumu visai ģimenei „Kūciņa un Pankūciņa Lieldienās satikās un lielījās”. Būs rotaļas, jautras Lieldienu aktivitātes, našķi, zaķu sacensības, pankūku un kūku skrējiens, šūpošanās, konkursi, Lieldienu teātris. Varēs apskatīt arī zemnieku saikmniecības “Mucenieki” mājdzīvniekus. Īpašie viesi būs Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”. Līdzi jāpaņem viena krāsota ola.

29. martā
Pededzes tautas namā 13.00 Lieldienu pēcpusdiena „Lieldienu šūpolēs lai augstu gaisā lidojam” dziesmas dejas un olas ilggriešanas sacensības”.

Dažādas Lieldienu norises šonedēļ notiks arī izglītības iestādēs un bibliotēkās. Aicinām sīkāku informāciju par Lieldienu pasākumiem gūt afišās, informācijā sociālajos tīklos un uz vietas katrā novada teritorijā.

Komentāri 2

intresanti

Citi ņēmā kā traki, gatavojas ar fantāziju, izdomā visu ko, bet citi atkal ap šūpolēs pašūposies, pārsitīs kādu olu - un lieldienu pasākums gatavs!

pirms 4 gadiem, 2016.03.23 13:20

skolotāja

Muzejam nav jānodarbojas ar šitādām glupībām, tas ir Kultūras centra uzdevums, nevis muzeja. Un kas būs skatāms Mākslas dienās ? Izskatās, ka kārtējais nekas.

pirms 4 gadiem, 2016.03.27 11:43

Kultūra