Liepnā un Alūksnē lido gaisa baloni 2

Nedēļas nogalē Liepnā un Alūksnē pēc divu gadu pārtraukuma lidoja gaisa baloni festivālā “Liepna no putna lidojuma”. Šoreiz tajā piedalījās piecu gaisa balonu piloti – četri no Latvijas: gaisa balons “Elvi” (pilots Kaspars Stāmurs), otrs gaisa balons “Elvi” (pilots Arnis Miķelsons), gaisa balons “Globuss” (pilots Indulis Blūms), gaisa balons “Okarte” (pilots Ģirts Vilks) un viens no Krievijas.

Piektdien Liepnas centrā notika gaisa balonu nakts spīdēšana. Sestdien - rīta lidojums Liepnā, pēcpusdienā bija pārbrauciens uz Alūksni, kur Bānīša svētku ietvaros pulksten 17.30 sākās gaisa balonu lidojums pāri Alūksnei.


Abas dienas laika apstākļi bija ideāli, lai baloni varētu pacelties. Sestdienas lidojumam Alūksnē starta vieta bija Dorītē, no kurienes bija tāds vēja virziens, lai baloni lidotu pāri tieši Alūksnes stacijas laukumam, kur risinājās Bānīša svētki. Nosēšanās šim lidojumam bija Jaunalūksnes pagasta teritorijā.


Sestdienas vakarā Bānīša svētku apmeklētājus priecēja arī gaisa balonu vakara spīdēšana, kad izgaismoja četrus no pieciem baloniem, kas festivāla laikā priecēja Alūksnes novada iedzīvotājus un viesus. Tiem, kuri pirmo reizi lidoja ar gaisa balonu, nakts spīdēšanas laikā piloti veica īpašo rituālu, uzņemot grāfa kārtā.  

cleardot.gif

Komentāri 2

Emīlija

Paldies balonistiem - bija ļoti skaisti! Īpaši nakts spīdēšana!

pirms 6 gadiem, 2014.09.08 16:26

Kultūra