Lindoras tirgus simtgadīgā tradīcija turpinās 3

Lielā rudens gadatirgu sezona ar pirkšanu, pārdošanu, andelēšanos un nolūkošanu pierobežā izskan ar slaveno Lindoras tirgu Igaunijā. Arī šis rudens nav izņēmums simtgadīgajai tradīcijai.

Kā vienmēr, 28. oktobrī, kas šogad „iekrīt” svētdienā, uz Vastselīnas pusi dosies simtiem tirgotāju un pircēju no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un citām valstīm. Arī Apes novada mājražotājiem un rokdarbniekiem ir laba sadarbība ar igauņiem, tādēļ jau vairākus gadus viņi Lindorā iepazīstina igauņu pircējus ar savu atšķirīgo piedāvājumu.

Šķiet neparasti, ka piecu ceļu krustojums meža vidū var tā pārvērsties par plašu, jautru tirgusplaci uz visām pusēm vairāku kilometru garumā! Kā esam pieredzējuši iepriekšējos gados, Lindoras tirgum galvenais uzsvars ir uz īstu gadatirgus piedāvājumu, apģērbi un citas rūpniecības preces ir nodalītas atsevišķi. Šajā tirgū vienmēr plašā izvēlē atrodami Setu zemes tradicionālie labumi - sīpoli, ķiploki, amatniecības izstrādājumi, Peipusa zivis, arī antikvārie priekšmeti, dzīvnieki... Bet jauki ir arī vienkārši baudīt tirgus atmosfēru, priekšnesumus, spēles... Par tirgu informācija atrodama mājaslapā www.vastseliina.ee

Uz šo gadatirgu būs iespējams nokļūt, piesakoties Apes tūrisma informācijas centrā, tel 22037518 , 643 22273 pie Astras Bindes. Bez tam brauciena dalībniekiem piedāvāsim apskatīt arī citus Igaunijas tūrisma objektus- Vastselīnas pili, Meremjae skatu torni, pieminekli Setu dziesmu mātei, bet pusdienās mieloties ar setu tautas nacionālajiem ēdieniem Obinitsā.

Komentāri 3

re

Vai gadatirgiem jebkad ir bijis oficiāls sākums? :)
Tirgotāji sabrauc agri no rīta,(citi jau iepriekšējā vakarā), un vismaz līdz pusdienlaikam tirgojas pilnā sparā.

pirms 8 gadiem, 2012.10.25 10:34

Kultūra