Malienā būs sporta diena

Malienas pamatskolas sporta laukumā sestdien, 24.septembrī, risināsies Malienas pagasta sporta diena, kas šogad veltīta tradicionālai un netradicionālai riteņbraukšanai. Uz to aicināti ne tikai Malienas, bet arī citu pagastu iedzīvotāji.

Sporta dienas aktivitātes sāksies pulksten 11.00, kad sportošanai un veselīgam dzīvesveidam iedvesmos ielu vingrotāji no Gulbenes, Balviem un Alūksnes. “Ieradīsies Kaspars Buliņš ar savu ielu vingrotāju komandu, kā sastāvā esot arī alūksnieši. Viņu priekšnesumu kuplinās arī akrobātikas paraugdemonstrējumi. Puiši savās aktivitātēs iesaistīs iedzīvotājus, vadīs atraktīvas spēles,” stāsta Malienas pagasta tautas nama vadītāja Evita Bogdanova.

Pulksten 12.00 sāksies reģistrēšanās visām sporta disciplīnām lieliem un maziem, kas ilgs pusstundu. “5 kilometru maratonam varēs pieteikties divās vecuma grupās: no 12 līdz 16 gadiem un no 17 gadiem līdz sirmam vecumam. Ātrbraukšanai pa stadionu arī var pieteikties divās vecuma grupās: pirmsskolas vecuma bērni un no 7 līdz 10 gadu vecumam. Būs disciplīna “Riteņa rata ripināšana”. Šeit varēs piedalīties arī tie, kuri uz sacensībām būs ieradušies bez velosipēda. Vērtēšana notiks vairākās vecuma grupās: pirmsskolas vecums, 1. līdz 4.klase, 12 līdz 16 gadi un pieaugušo grupā. Katrā vecuma grupā apbalvos to, kurš ratu būs aizripinājis vistālāk. Būs arī lēnbraukšanas sacensības, ko vadīs Guntis Kozilāns: uzvarēs tas, kurš vislēnāk nobrauks noteiktu attālumu. Šajā disciplīnā dalībniekus vērtēs tādās pašās vecuma grupās kā riteņa rata ripināšanā,” saka E.Bogdanova.
Viņa norāda – tā kā riteņbraukšanā svarīga ir arī braucēju drošība, vajadzīgas ir aizsargķiveres. Lai noteiktu visamizantāko un viskreatīvāko aizsargķiveri, tās tik vērtētas. “Ja kādam mājās nav riteņbraukšanai atbilstošas aizsargķiveres, tad šajā disciplīnā var pārsteigt ar radošu izdomu, kur galvenais priekšnoteikums ir, lai arī šāda ķivere gādātu par braucēja drošību. Vērtēsim arī visantīkāko braucamrīku, pasniedzot pārsteiguma balvu,” atklāj E.Bogdanova. Viņa atzīst, ka uzvarētājus apbalvos visās disciplīnās atbilstoši vecuma grupām. “Pēc apbalvošanas par simbolisku samaksu varēs cienāties ar zupu, lai pēc tam ar patīkamām emocijām un pārsteiguma veltēm dotos mājup,” saka E.Bogdanova. Stipra lietus gadījumā pasākums gan diemžēl nenotikšot.

Kultūra