Meistarīgāko Latvijas daiļpļāvēju konkurss

Siltā un lietainajā vasarā zāle aug griezdamās - spēj tik dārza zālienu pļaut. Un kurš pļāvējs gan nezina, cik tas ir vienmuļš, garlaicīgs, nogurdinošs un mokošs pienākums. Taču to var pārvērst par aizraujošu un radošu nodarbi!

Parastie zālieni ir gludi un līdzeni, ar īsu zālīti. Bet var taču ņemt talkā fantāziju un izdomu - nopļaut pavisam citādi, nekā to dara visi kaimiņi. Piemēram, var pļaut zāli dažādos augstumos, atstāt nenopļautus laukumus, izpļaut dažādus ornamentus, zīmes, burtus, vārdus utt. Latvijā zāliena radoša pļaušana pagaidām ir retums. Tomēr daži to dara, un nav ne mazāko šaubu, ka arī daudzi citi to gan grib, gan spēj. Lai vienmuļā darba nogurdinātie rastu idejas un iedvesmu, kā vienkāršā veidā tikt pie skaista un neparasta zāliena, žurnāls Dārza Pasaule organizē meistarīgāko Latvijas pļāvēju konkursu.

Visi, kas prot pļaut, tiek gaidīti 10. jūlijā plkst. 12 Rīgā Uzvaras parkā. Savu izdomu un pļaušanas prasmi varēs parādīt 15 m2 lielā laukumā, izmantojot organizatoru vai savas pļaujmašīnas. Pēc stundu ilgas radošas darbošanās žūrija (tajā Dārza Pasaules, p/a Rīgas dārzi un parki speciālisti un pļaušanas eksperti) paziņos, kurš kļūs par Latvijas 1. Daiļpļāvēju!

Protams, vispārsteidzošāko, visestētiskāko, vispriecīgāko, visgaumīgāko zālienu pļāvēji saņems arī vērtīgas, dārzā noderīgas balvas.

Dalībniekiem jāpiesakās līdz 2. jūlijam - žurnāla Dārza Pasaule mājas lapā www.darzapasaule.lv vai pa tālruni 67273311.

Meistarīgāko daiļpļāvēju konkurss

10. jūlijā

Rīga, Uzvaras parks

Sākums - plkst. 12 .00

Dalībnieki.

Visi, kas prot pļaut! Sacensības notiek individuāli, bet var ņemt līdzi atbalstītājus, palīgus - vārdu sakot, savējos.

Pļaujmašīna.

Pļaušana notiks ar pļaujmašīnām ar benzīnmotoru.

Platība.

Pļaušanas mākslu varēs parādīt 15 m2 lielā laukumā Rīgā - Uzvaras parkā iepretim viesnīcai Maritim Park Hotel. Jāpļauj pāris nedēļas augusi zāle.

Process.

Dalībnieki var izpļaut figūras, zīmējumus, vārdus, zīmes vai jebko citu - viss atkarīgs no radošas izdomas.

Zāles pļaušanas augstums un pļaušanas stils nav ierobežots.

Pļāvuma noformēšanai var izmantot palīglīdzekļus - puķes, vāzes, dekoratīvas figūras, soliņus, saimniecībā noderīgas lietas utt.

Kura dalībnieka pļautā zāliena kopskats pēc mašīnas izslēgšanas pavērsies vispārsteidzošākas, visestētiskākais, vispriecīgākais, visgaumīgākais, tas kļūs par Latvijas 1. Daiļpļāvēju!

Labākie daiļpļāvēji saņems vērtīgas balvas dārza kopšanai.

Žūrija.

Nopļautos zālienus vērtēs žūrija, kurā darbosies žurnāla Dārza Pasaule, pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki speciālisti, kā arī pļaušanas eksperti.

Kultūra