“Melānijas hroniku” demonstrēs 58 vietās Vidzemē

Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika” valsts svētku mēnesī būs skatāma vairāk nekā 120 vietās visā Latvijā. Vidzemē skatītāji varēs apmeklēt šīs filmas seansus ne tikai lielajās pilsētās – Valmierā, Cēsīs un Siguldā - , bet arī daudzos pagastu un novadu centros. Alūksnes novadā filmu varēs redzēt Liepnā un Veclaicenē, informē filmas “Melānijas hronika” komunikācijas kampaņas vadītāja Zane Ozola.

Melānijas Vanagas audžudēls Sibīrijā un viens no rakstnieces grāmatas “Veļupes krastā” varoņiem Andris Eglītis stāsta: ”Kad publiski piemin Melāniju, man ir lieli svētki, jo pateicoties viņai es vispār esmu šeit. Uzskatu, ka šāda filma ir ļoti vajadzīga tieši mūsdienās, jo tā izsūtījumu nepiedzīvojušajām paaudzēm stāsta par to, kā mēs izdzīvojām. Paldies filmas veidotājiem par grūto, bet nozīmīgo darbu, kas neļaus aizmirst Melānijas labos darbus!”
 
Plašāka informācija par seansu norises laiku un vietu pieejama
http://www.melanijashronika.lv/seansi

Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pamatā ir izsūtījumu Sibīrijā izdzīvojušas latviešu sievietes, rakstnieces Melānijas Vanagas dzīvesstāsts. Tas ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu un gara plašumu. Spēlfilmu caurvij aizkustinošs vēstījums par deportētajām latviešu sievietēm, kurām bija jāizcieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo dzīve Sibīrijā, lai vēlāk atgrieztos un dzīvotu Latvijā.
Filma “Melānijas hronika” ir Latvijas, Somijas un Čehijas kopprodukcija, kuras veidošanā iesaistījās vairāk nekā 200 kino nozares profesionāļi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas. Tās uzņemšana tika sākta 2013. gada janvārī un pabeigta 2015. gada janvārī. Galveno lomu filmā atveido viena no labākajām mūsdienu Eiropas aktrisēm Sabīne Timoteo, kura 2015. gadā tika atzīta par labāko šveiciešu kinoaktrisi. Tāpat filmā lomās redzami arī zināmi latviešu aktieri - Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa,  Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Savukārt spēlfilmas masu skatos piedalījušies vairāk nekā 300 Latvijas iedzīvotāji. Filma tika uzņemta Rīgā, Bikstos, Pasienā, Rēzeknē, Karēlijā.

Kultūra