Mēs varam, gribam un mākam

Ar šādu devīzi 14. maijā aprūpes centra zālē pulcējās klienti, jo reizē tie bija arī izstādes atvēršanas svētki gada garumā, ko viņi kopā ar sociālo aprūpētāju Māru Gorbāni bija paveikuši rehabilitācijas kabinetā gan pie guļošajiem iemītniekiem istabiņās. Pašiem bija brīnums, ka te bija skatāmi tuvu 70 darbiem un starp kuriem katrs varēja atrast savus.


Daudzi darbi - sevišķi ziedi jau bija atdāvināti un varētu sacīt, ka tie priecē arī ciemiņus ārpus mūsu novada.


Izstādē bija redzami Vijas Grūbes, Martas Rozenbergas, Venerandas Tomas, Lūcijas Zaļakmentiņas, Anastasijas Rastargujevas, Mirdzas Brūveles, Līvijas Pugačes, Valentīnas Zaručinskas, Līvijas Kraukles, Gaidas Jačķes un Marijas Palkinas roku darbi. Tika uzteikta Modra Pura, Elmāra Ilsjāna un Anatolija Arhipova līdzdalība.


Izstādē redzamie darbi bija sagrupēti pa mēnešiem un katram mēnesim - mazais ansamblītis, kuru veido Vija Grūbe, Marta Rozenberga, Veneranda Toma, Lūcijas Zaļakmentiņa un Anastasija Rastargujeva Ilzes Briediņas vadībā nodziedāja tajā mēnesī raksturīgāko dziesmu. Iznāca 13, jo pa vidu bija arī valsts svētki. Šoreiz darba dēļ nepiedalījās pārvaldnieks Aivars Tarass, kurš katrā jubilāru ballē Ilzi pavada uz cītara, taču drīz viņi būs divi, jo instrumentu prot spēlēt arī jaunā iemītniece Elta Meļņa, kura arī apsolījās piedalīties pasākumos un atsvaidzināt savu spēlēšanas prasmi.


M.Gorbāne atsauca atmiņā labos darbus gada garumā un pasākumus, kuri notiek regulāri katru mēnesi, priecē arī ciemiņi.


Aprūpes centrā cilvēki sanāk ar dažādiem raksturiem, spējām un interesēm. Viņi satiek te domubiedrus un dalās interešu grupās. Pazūd skumjas, nemiers, vientulība, jo pāri visam ir radīšanas prieks. To atzina arī klātesošie. Jo dzīve rit uz priekšu un arī jaunas ieceres jau padomā.

Kultūra