Muižas svētkos jautri būs visiem

Nedēļas nogalē, 25.februārī, pirmo reizi notiks Alūksnes Muižas svētki, piedāvājot daudzveidīgas aktivitātes dažādu vecumu apmeklētājiem, piemēram, šļūkšanas sacensības, netradicionālo sniega braucamrīku un slēpotāju parādi, sniega figūru un ledus skulptūru veidošanu.

Svētku atklāšana būs pulksten 12.00 peldvietā „Vējiņš”, bet pulksten 15.00 turpat – visu sacensību uzvarētāju apbalvošana. Tur arī dienas garumā varēs saņemt informāciju par svētku norisēm. Savukārt sāksies svētki jau 10.00 pļavā pie Alūksnes Jaunās pils ar sniega skulptūru veidošanas sacensībām, kas ilgs līdz 14.00. Aicināti iesaistīties dalībnieki četrās grupās – skolu un klašu komandas, ģimenes komandas, domubiedru grupas un individuālie dalībnieki. “Skulptūru būvētājiem pašiem jānodrošinās ar darbarīkiem, kas vajadzīgi šim procesam. Izveidotās skulptūras vērtēs žūrija. Ja laika apstākļi nebūs piemēroti skulptūru veidošanai, tad dalībnieki varēs veidot zīmējumus sniegā, izmantojot dažādas pūšamās krāsas. Katras grupas labāko skulptūru autorus gaida brīnišķīgas balvas: 100 lati pašu izvēlētai ekskursijai, ielūgumus uz kādu no Alūksnes pilsētas tautas nama profesionālās mākslas izrādi vai koncertu, iespēja vienu dienu atpūsties Ķauķu kalnā, dāvanu karte divām personām no viesu nama „Jolanta”,” stāsta Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pulksten 13.00 pie Eola tempļa būs netradicionālo sniega braucamrīku konkurss – nobrauciens. Jāliek lietā radošā izdoma, pašiem izgatavojot netradicionālus braucamrīkus, kas darbināmi tikai ar cilvēka spēku. Nobraucienā varēs piedalīties gan individuāli, gan komandās. Uzvarētājus noteiks žūrija, vērtējot braucamrīka dizainu un oriģinalitāti, tā tehniskās spējas veikt visu distanci, kā arī individuālā dalībnieka vai komandas aktivitāti un kopējo krāšņumu. Būs arī balvas. Pulksten 14.00 turpat pie Eola tempļa notiks netradicionālo slēpotāju konkurss – parāde. Dalībnieki aicināti pulcēties no pulksten 13.40, lai reģistrētos un stātos parādei. Dalībniekiem jācenšas interesanti parādīt slēpošanas un slēpju attīstību daudzu gadu garumā, akcentējot izmantojamo inventāru un ietērpu. Jāparūpējas, lai savā ekipējumā varētu noslēpot nelielu parādes apli.

Taps ledus skulptūras
Ģimenes ar bērniem droši var ņemt līdzi ragaviņas, jo parka teritorijā varēs sacensties ragaviņu vilkšanā. Būs iespēja izmantot arī pasākuma rīkotāju sagādātus braucamrīkus. Hokeja cienītāji uz parka dīķīšiem varēs sacensties netradicionālajā hokejā, kā spēlēšanā slidas nevajadzēs.

No pulksten 11.00 līdz 14.00 pie Jaunās pils notiks ledus skulptūru darbnīca, kur varēs gan vērot, kā no ledus top profesionāļu roku darinātas skulptūras, gan arī iesaistīties pašiem. Uz Alūksnes ezera ledus pulksten 11.00 notiks autovadīšanas prasmju uzlabošanas pasākums „Alūksnes aplis”. No pulksten 12.00 līdz 14.00 blakus Jaunajai pilij bērni varēs rotaļāties sniega pilsētiņā, ko šīs nedēļas laikā uzbūvēs Kājnieku skolas karavīri. Sniega pilsētiņas tapšana, tāpat kā sniega figūru veidošana, būs atkarīga no laika apstākļiem. Ja tie nebūs labvēlīgi un sniega pilsētiņa pirmssvētku nedēļā nevarēs tapt, pasākuma rīkotāji ieplānojuši bērnu rotaļām radīt sniega labirintu.

Pasākuma apmeklētāji varēs sasildīties pie ugunskuriem, iedzert karstu tēju, ieturēt latvisku maltīti svaigā gaisā un paši izcept savu maizīti. Varēs fotografēties improvizētā sniega fotosalonā, vizināties zirga pajūgā. Jaunajā pilī varēs satikt baronu Fītinghofu pāri un citus muižas ļaudis. Pilī varēs sasildīties, iedzert tēju vai malkot karstvīnu, aplūkot muzeja ekspozīcijas, klausīties pils muzikantu melodijas, parakstīties īpašā baronu viesu reģistra listē, iesiet laimes mezglu kopīgi veidotā audeklā, vērot kino, dejot polonēzi, spēlēt galma spēles un citu.

Apmeklējot visas svētku norises, varēs piedalīties spēlē „Alūksnes leģenda”. Tas, kas savāks visus leģendas fragmentus, saņems pārsteiguma balvu. Visas ziemas dienas aktivitātes beigsies Tempļakalnā, kur notiks snovborda šovs.

Kultūra