Musturdāmas tikties Ates muzejā

Sestdien, pulksten 19.30 Viktora Ķirpja Ates muzejā Muzeju nakts pasākumu ietvaros tiks atklāta izstāde "Musturdeķu stāsti". Šis ir unikāls projekts, kurš apvieno radošas latviešu sievietes no dažādām vietām ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām, informē Iveta Else no Minhenes, kura ieradīsies Atē.

Kopš pirmās musturdeķu izstādes pagājuši jau gadi, izstāde, ekspozīcijai mainoties, ir  apceļojusi daudzas vietas un allaž raisījusi apbrīnu un sajūsmu.

Muzeju nakts Ates dzirnavās un izstādes atklāšana radošās dāmas pulcinās atkal kopā: uz Alūksni un Ates dzirnavām savedīs kopā ceļi no Rubas pagasta Saldus novadā, Bauskas, Rīgas, Smiltenes, Viļakas  un pat Minhenes. Tā būs unikāla iespēja - Muzeju nakts ietvaros satikties ar viņām un piedzīvot musturdeķu stāstu emocionālo pieskārienu.

Musturdeķi  top šādi: autore izdomā segas nosaukumu, vēlamo krāsu gammu , rokdarbu tehniku un paziņo par savu ieceri rokdarbnieču saziņas vietnē internetā. Tad sākas interesantākais: gaidīšanas laiks. Pēc kāda laika darba autore sāk saņemt domubiedru sūtījumus: tēmai atbilstošus adītus, tamborētus segas kvadrātiņus. Tādus, kā to iedomājas katra no darinātājām. Pati darba autore arī darina un sūta fragmentiņus citu segām. Notiek darba fragmentu, ideju un arī enerģijas apmaiņa. Beigās atsūtītie kvadrātiņi jāsakombinē un jāsavieno.

Tapis unikāls kopdarbs—vienreizējs un neatkārtojams. Tā sākas arī sadarbība un draudzība. Sievietes, kuras līdz tam laikam nebija pazīstamas, kļūst par labām paziņām, sadraudzējas. Kopā ar savu darbu izstādi viņas brauc uz vietām, kur dzīvo kāda no projekta dalībniecēm, un apceļo Latviju, ir pabijušas arī Norvēģijā, jo rokdarbu valoda vieno dažādas tautas. Šī aizraušanās ir interesanta, iedvesmojoša  un arī azartiska, kustībai pievienojot arvien jaunus dalībniekus.

Kultūra