Muzejā atklās divas izstādes 1

Ceļā uz Latvijas simtgadi un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Alūksnes muzejs aicina apmeklēt Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē”, un “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”. Atklāšanas pasākums notiks 9.septembrī pulksten 15.00, informē Alūksnes muzeja Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Diāna Pelaka.

Izstādes “Nauda Latvijā un pasaulē” kolekcija ir tik plaša, ka caur to iespējams iepazīties ar dažādu tautu ekonomisko un politisko situāciju. Ir apskatāmas monētas un banknotes, kas atklāj katras valsts individualitāti un ir bijušas liecinieces kādiem īpašiem notikumiem. Izstāde veidota tā, lai katrs apmeklētājs varētu gūt plašāku ieskatu par Latvijā un pasaulē lietotās naudas dažādību un vēsturi.

Savukārt izstādes “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” kolekcijā ir apskatāmas dziesmu svētku nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes, un citas lietas no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem; Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem; Latvijas novadu Dziesmu svētkiem; latviešu Dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā; festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem.

Izstādi papildinās Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora „Atzele” un deju kopu “Jukums” un “Olysta” tautas tērpi, kas piedzīvojuši ne vienu vien dziesmu vai deju svētku koncertu!

Komentāri 1

Kultūra