Muzejs gaida arī brīvdienās 9

Sakarā ar valsts svētkiem Alūksnes muzejā aplūkojamas vairākas izstādes, bet 14.novembrī pulksten 14.00 muzeja telpās notiks tikšanās ar karavīriem, kuri piedalījušies starptautiskajās miera uzturēšanas misijās.

Pašlaik muzejā skatāma Lielvārdes muzeja ceļojošā izstāde “Eposs “Lāčplēsis” ilustrācijās no 1888. līdz 2008.gadam”. Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Inese Janēviča informē, ka izstādē skatāmas 19 ilustrācijas, no kurām dažas ir arī no Austrālijas un Vjetnamas. “Aicinu šo izstādi apmeklēt īpaši skolēnus, jo eposs “Lāčplēsis” mums māca daudzas pamatvērtības – kā mīlēt savu tautu, dabu, cienīt Dievu un redzēt, ka mums katram ir iespēja būt kā Lāčplēsim, kura spēks patiesībā slēpās viņa sirdī,” teic I.Janēviča.

Viņa arī informē, ka 13.novembrī muzejā tiks atklāta izstāde “Gods kalpot Latvijai”, kas veltīta Kājnieku skolas 20.gadadienai. Tajā būs skatāmi Nacionālo Bruņoto Spēku formastērpi un karavīra ekipējums.

14.novembrī pulksten 14.00 muzeja telpās notiks tikšanās ar karavīriem, kuri piedalījušies starptautiskajās miera uzturēšanās misijās, un uz to ir aicināts ikviens interesents. “Karavīri stāstīs par savu pieredzi gan Afganistānā, gan Irākā,” informē I.Janēviča. Sakarā ar valsts svētkiem ir atvērta arī izstāde “Pilis, muižas un pilskalni Latvijā”. I.Janēviča informē, ka tā ir ceļojoša izstāde, kura nākusi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, un tajā ir aplūkojamas 50 grāmatas un ceļveži, kuri stāsta par Latvijas piļu, muižu un pilskalnu vēsturi.

Muzeja direktore Inita Veismane stāsta, ka visas ekspozīcijas varēs aplūkot arī brīvdienās (10., 11., 17. un 18.novembrī) no pulksten 10.00 līdz 14.00. 18.novembrī Alūksnes muzeja apmeklējums būs bez ieejas maksas. “Valsts svētkiem novembrī muzejs ir rūpīgi sagatavojies. Priecājamies par sadarbību ar Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku Kājnieku skolu. Kopīgiem spēkiem esam sagatavojuši videofilmu, kura vēstī par vienības nozīmīgākajiem notikumiem, atskatoties uz 20 gadu darbību,” saka I.Veismane

Komentāri 9

fui

Taī muzejā "Dienas" pētījumi vajadzīgi! Kas tur īsti notiek, darbinieki mainas, katru nedēļu? Skaties visiem augstakās izglītības! Kāds vēsturnieks! Direktoram palīgdarbi darba laikā, ka nav laika uz vietas sēdēt! Komanda laba! Un radniecikās saites! Visi radu radi kopā!

pirms 9 gadiem, 2012.11.22 13:13

Tu gan laikam esi vēsturnieks, tik labi visu izpētījis :))

pirms 9 gadiem, 2012.11.17 19:35

Kāpēc muzejā vairs nav vēsturnieku (izņemot fondu glabātāju),direktore-mežzine, vietniece-vietējās augstskolas absolvente no vēstures ļoti tālu, gide-grāmatvede, vietnieces radiniece,ko dara Eglītis ar kultūrskolas apliecību neviens nezin, jo viņam sieva kultūras priekšniece, vēsturnieces vietā pieņemta bioloģe, kurai nemaz nebūs jāpēta vēsture, bet tikai jākoriģē ekspozīcijas, kurš tad pētīs nav zināms, agrāk muzejos bija prasība strādāt vēsturniekam, vai tiešām novadam ir vienalga? Un tādā mazā muzejā vai ir vajadzīgs vietnieks, ko viņš dara?

pirms 9 gadiem, 2012.11.17 14:29

PARX

Viņa arī informē, ka 13.novembrī muzejā tiks atklāta izstāde “Gods kalpot Latvijai”, kas veltīta Kājnieku skolas 20.gadadienai. Tajā būs skatāmi Nacionālo Bruņoto Spēku formastērpi un karavīra ekipējums. Kadam tomēr nepatika!!! Piekrītu U. Veldrem.

pirms 9 gadiem, 2012.11.17 10:37

Janēviča gan ir pati pilnība - īstā "vilcēja" - korķis visos caurumos!

pirms 9 gadiem, 2012.11.13 19:21

bumerangs

Veismaniete labāk LIELO PALDIES būtu pateikusi Inesei(bet viņa jau to nemaz neprot!), kura patreiz cenšas vilkt to muzeju ārā no totālā pagrimuma un ielikteņu stulbuma. Cik ilgi? Domāju, ka Inesei ilgi neizturēs nervi to despoteni un drīz viņa arī aizmuks no tā murga.

pirms 9 gadiem, 2012.11.11 00:03

Kultūra