Muzeju nakts Zvārtavas pilī

20.maijā Latvijas Mākslinieku savienības muzejs aicina uz Muzeju nakti Zvārtavas pilī Gaujienas pagastā, Apes novadā.

Laika rats nerimstoši griežas – kas šodien jauns, rītu vecs un atkal jauns, un atkal vecs. Ar šādu moto šogad tiek ieskandināta Muzeju nakts, tostarp arī Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošajā filiālē – Zvārtavas pilī, kura celta 1881. gadā un ir viens no spilgtākajiem neogotikas arhitektūras pieminekļiem Latvijā.

Muzeju naktī – 2017.gada 20.maijā no plkst.19.00 līdz 23.30 LMS muzejs aicina Zvārtavas pils vēsturiskajā interjerā iesaistītes radošās aktivitātēs un vērot jaunu LMS muzeja glezniecības, tēlniecības, tekstila mākslas ekspozīciju, kurā 20.gs. 50.-80.gadu dažādā mākslas valodas stilistika un tematika vērojama D.Lielās, R.Muža, P.Postaža, E.Rozenberga, A.Muzes, A.Baumanes, V.Zeiles, L.Dzeguzes, I.Vasiļjeva un citu izcilu autoru darbos.

Muzeju nakts iesāksies līdz ar stikla mākslinieces Lienes Knētas personālizstādes atklāšanu Zvārtavas pils bēniņos. Mākslas darbi atspoguļo mākslinieces pasaules mirkli, tās trauslo dvēseli un mirdzumu, kas sastapšanos ar stiklu rosina citādākā veidolā. Jaunieši un bērni tiks iesaistīti radošajās darbnīcās, kur būs iespēja uzzināt kas ir žvanga, kā tā skan, top un izskatās, un, protams, uztaisīt sev kartiņas, kuras atgādinās par to cik dzīve var būt krāsaina. Vakara norisēs gaidāms arī uguns šova mākslinieciskais priekšnesums, saliedēšanās spēle, pils pavardā tapušās zupas baudīšana pie ugunskura, bet Muzeju nakts noslēgumā zem gleznainā pils vitrāžas kupola izskanēs Koklētāju ansambļa koncerts. Visi laipni aicināti!

Plašāka informācija: www.zvartavaspils.lv, www.lms.lv un Latvijas Mākslinieku savienība un Zvārtavas pils www.facebook.com/

Kultūra