Nedēļas nogalē aicina „Pārgājieni ar garšu Veclaicenē”

Vēl tikai šodien, 13. augustā, var pieteikties dalībai pasākumā „Pārgājieni ar garšu Veclaicenē 2014”, kas 16. un 17. augustā notiks Latvijas un Igaunijas pierobežā, gleznainajā un ezeriem bagātajā Alūksnes novada Veclaicenes pagastā.

 Pārgājienu dalībniekiem zinošu gidu pavadībā būs iespēja iepazīt četras Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū izveidotas dabas takas un divus velomaršrutus, to laikā arī degustējot un baudot dažādus malēniešu gardumus. Tiem, kuri vēlas doties pārgājienā vai velobraucienā, gan jāatceras, ka ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 14. augustam, zvanot pa tālruņiem  22413373 Agijai  vai  26323341 Andai. Jāpiebilst, ka vienlaikus 16. un 17. augustā Veclaicenes pagastā pie Mazā Baltiņa ezera notiks XXXIII Starptautiskās orientēšanās sacensības “Malienas kauss 2014”.

Sestdien, 16. augustā vienlaikus ar pārgājieniem, pie Veclaicenes pagasta pārvaldes ēkas Kornetos notiks labumu tirdziņš, turpat Dzērves ezera krastā varēs iesaistīties dažādās dabas izziņas darbnīcās, atraktīvās spēlēs un rotaļās. Vēlāk vakarā Kornetu estrādē visi aicināti uz deju kolektīva „Dejotprieks” koncertu un zaļumballi ar grupu „Vēja runa”. Gan sestdien, gan svētdien Veclaicenes pagasta pārvaldes telpās būs skatāma pagasta novadpētniecības ekspozīcija un izstāde „Pierobežas raksti cimdos”. Tie pasākuma dalībnieki, kas šajās dienās būs veikuši visvairāk maršrutu, svētdien pasākuma noslēgumā saņems pārsteiguma balvu.

Pasākuma dalībnieki, kas vēlas ar Veclaicenes ainavu apvidu iepazīties, ejot kājām, var pieteikties 9,5 km garajai Peļļu takai, 3,5 km garajai Pilskalna takai, 2,5 km garajai Mauriņu biotopu takai vai 7,5 km garajai Raipala takai. Savukārt velobraucējiem tiek piedāvāti divi maršruti: 14,5 km garais “Pierobežas skatu un garšu baudījums” un 32 km garais “Pa Veclaicenes pakalniem un lejām”. Atgādinām, ka Veclaicene atrodas pierobežas teritorijā, tādēļ ņemiet līdzi personu apliecinošu dokumentu - pasi vai ID karti. Nakšņot būs iespējams bezmaksas telšu pilsētiņā pie Ievas un Dzērves ezeriem vai arī citviet pēc izvēles: http://veclaicene.lv/kur-naksnot-un-paest.>

Pasākumu organizē biedrība „Veclaicenes avotiņš”, atbalsta Alūksnes novada pašvaldība, „Latvijas Valsts meži”, Dabas aizsardzības pārvalde.

Kultūra