Nedēļas nogalē - "Atvērtās dienas laukos"

27. un 28. maijā "Lauku ceļotājs" aicina uz akciju "Atvērtās dienas laukos". Šogad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā. Akcijā no Alūksnes un Apes novadiem piedalās Zvārtavas pils, Senlietu muzejs Fazāni Trapenē, zemnieku saimniecība "Imanti", Saimniecība "Jaunzvirgzdiņi", "Bitītes" Mālupes pagastā.

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus 2 dienas doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Šogad akcents ir uz apmeklētājiem atvērtām lauku saimniecībām un vietām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai, demonstrējumiem un meistarklasēm, iepazīstinot ar senā mantojuma pielietojumu mūsdienās (zivju kūpināšana, maizes, cepšana, podniecība, utt.).

Padomi tūristiem, apmeklējot akcijas saimniecības:

  1. Izvēlieties saimniecības un plānojiet savu maršrutu, izpētot to atrašanās vietu kartē! Saimniecības izvēlieties sadaļās "dalībnieki" vai "karte”.  

  2. Aicinām savu apmeklējumu iepriekš saskaņot ar saimniekiem, lai saimnieki var ieplānot jūsu uzņemšanu. Saimniecību kontaktinformāciju atradīsiet sadaļā "dalībnieki", atverot konkētās saimniecības akcijas dienas piedāvājumu.

  3. Sagatavojieties ceļošanai! Atcerieties - nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs. Sarūpējiet ceļošanai un lauku videi ērtu apģērbu un apavus!

  4. Saimniecībās būs iespēja iegādāties laukos ražotu un gatavotu produkciju, tomēr ne visur ir iespējams norēķināties ar bankas karti. Apmeklējumam un pirkumiem saimniecībās noderēs skaidra nauda!

Kultūra