Nedēļas nogalē svinēsim Bānīša svētkus

4. septembrī jau desmito reizi notiks Bānīša svētki. Šogad to moto ir „Zaļa dzīve bānītim!”. Šajā dienā svētku norises būs Gulbenes, Stāmerienas, Papardes un Alūksnes stacijās.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka Alūksnes stacijā svētku norises sāksies pulksten 14, kad Bānīša svētku ieskaņas koncertu un sadziedāšanos ar tautu piedāvās diriģents Arvīds Platpers un vīru koris „Ķekava”.

Pulksten 15.30 svētku atklāšanā muzicēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestris (diriģents Sandors Līviņš) un Gulbenes Kultūras centra orķestris (diriģents Jolands Andževs). Pulksten 15.35 plānota bānīša pirmā reisa sagaidīšana Alūksnes stacijā.

Visu pēcpusdienu svētku aktivitātes Alūksnē noritēs vairākās stacijās. No pulksten 16.00 1. stacijā „Par zaļu vēl zaļāks” būs skatāma Rīgas dramaturgu teātra izrāde „Kā Sarkangalvīte ar vilku spēlējās” un dziedās Viļakas kultūras nama bērnu vokālais ansambļi „Podziņas” un „Pogas” (vadītāja Elita Logina). Pulksten 17.05 plānota bānīša otrā reisa sagaidīšana Alūksnē.

2. stacija „Zili, zaļi brīnumi” no 17.10 piedāvās Gulbenes jauno talantu, Madonas kultūras nama mūsdienu deju grupas „Aliens” (vadītāja Ināra Cakule) priekšnesumus, Rīgas pantomīmas uzvedumu „Mīmi” un latgaliešu modernās mūzikas grupas „Borowa MC” uzstāšanos.

No pulksten 21 līdz vieniem naktī pie Alūksnes stacijas dzīve ritēs 3. stacijā „Uz zaļa zara”, kad notiks Bānīša svētku balle kopā ar grupu „Pa – Pa Blice” (Ape).

Tāpat Bānīša svētku laikā par nelielu samaksu varēs vizināties ar drezīnu, izmantot Gulbenes jauniešu centra „Bāze” Momentfoto. Būs svētku tirdziņš „Dzīvosim zaļi”, brašākie svētku dalībnieki varēs izmēģināt spēkus umurkumurā, bērniem būs piepūšamās atrakcijas un citas sportiskas aktivitātes.

Gulbenes stacijā Bānīša svētki noritēs ar mūziku, dejām, radošām darbnīcām bērniem, Bānīša fotostudiju, darbosies „Stancijas bufets”, piedalīsies Alūksnes un Gulbenes jaunie talanti. Stāmerienas stacijā būs svētku bazārs „Padzīvosim zaļi”, uzstāsies deju un mūzikas kolektīvi, „Mīmi”, Sumeragu ģimene, māsas Legzdiņas, mazie cālēni, jautrais suņuks Pifs, motociklisti no kluba „Spieķi vējā”. Papardes stacija piedāvās zaļus un dzelzceļnieciskus priekšnesumus, būs putra un citi pārsteigumi svētku vilcienu pasažieriem. Vairāk par svētku programmu var uzzināt www.banitis.lv.

Sakarā ar Bānīša svētku norisēm 4. septembrī būs atcelti šādi bānīša regulārie reisi: Nr.693 maršrutā Alūksne – Gulbene ar atiešanas laiku pulksten 15.20, Nr.695 maršrutā Alūksne – Gulbene ar atiešanas laiku 19.50, Nr. 694 maršrutā Gulbene – Alūksne ar atiešanas laiku pulksten 13.00 un Nr. 696 maršrutā Gulbene – Alūksne ar atiešanas laiku 18.00.

Gulbenes – Alūksnes dzelzceļa posms ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijā ar sliežu platumu 750 mm, kas nodrošina regulārus pasažieru pārvadājumus starp abām Ziemeļvidzemes pilsētām. 33 km garais posms ir saglabājies no šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi – Valka, kuras ekspluatācija sākās 1903.gadā. Gulbenes – Alūksnes bānītis ir atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli.

Kultūra