No jauna atklāj Zitmaņa talantu 5

Rīgā, “Galerijā 21”, līdz 31.martam ir skatāma Jaunlaicenē dzīvojošā scenogrāfa un gleznotāja Raula Zitmaņa gleznu izstāde. Rīgā dzimušais talantīgais mākslinieks uz mūsu pusi pārcēlās 2003.gadā, kad viņa dzīvi drupās bija satriekušas narkotikas.

Ārēji R.Zitmaņa dzīvē nekas daudz nav mainījies. Viņš ar dzīves biedri Judīti Škušķi joprojām dzīvo mazā vienistabas dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā. Tajā ir dators un pie sienas pieskrūvēts rasējamais dēlis, kas ir Raula darbgalds. Kad viņš glezno, dēli paceļ, mākslinieks ratiņkrēslā var pabraukt zem tā. Te ir tapušas gleznas, kuras tagad skatāmas izstādē. Tās “www.draugiem.lv” nejauši pamanīja rokgrupas “K.Remonts” bijušais līderis Juris Riekstiņš. R.Zitmaņa darbi viņu tik ļoti pārsteidza, ka viņš gribēja savā atradumā dalīties ar citiem, tāpēc piedāvāja R.Zitmaim kļūt par viņa aģentu.

R.Zitmaņa radītie deformētie cilvēki, klauni, mošķi un fūrijas ir realitātes kariķējumi. Mākslas zinātniece Ieva Kulakova secina, ka viņš prot pasmaidīt arī par sevi. Vai gan citādi viņa pašportrets būtu burkāns? Turklāt, tajā veroties, var ieraudzīt cilvēka profilu. Daudzus pārsteidz, ka R.Zitmaņa gleznas ir optimistiskas, lai gan tajās tiek attēlotas sāpīgas, pat traģiskas tēmas.

Komentāri 5

apskatījos mājaslapā- ļoti neparasti darbi, ar ironiju , skarbi un atkailināti, liek aizdomāties....

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 11:12

ieteikums

ja nemaldos, 2 nedēļas atpakaļ Sestdienā bija par viņu ļoti jauks raksts.Jādomā , ka arī mūsu žurnālistiem jāsarosās, jo par Zitmani pašlaik ir liela interese.Izcils gleznotājs.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 10:37

ir

Varbūt žurnāliste varētu ar viņu pašu aprunāties un parādīt kādu viņa darba fotogrāfiju,ja viņš piekrīt?

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 18:47

Kultūra