Norisināsies 4. Alsviķu pagasta svētki 14

No 27. līdz 29. jūnijam norisināsies 4. Alsviķu pagasta svētki - "Gadsimtu mantojums". Šie svētki notiek ik pēc trīs gadiem.

Pirmie šādi svētki norisinājušies 2004. gadā, savukārt šogad pasākuma atklāšana plānota 27. jūnijā, pulksten 17.00 - Alsviķos pie pagastnama, pulksten 18.00 - Karvas centrā, savukārt pulksten 19.45 - Nēķena centrā, kur atklāšanu interesantāku padarīs pagasta amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedums "......un satikās vakardiena ar šodienu!", kolektīvi dosies arī uz mazākiem pagastiem. 28. jūnijā svētku atklāšana turpināsies arī Strautiņos pie pamatskolas, pulksten 17.30. Taču pulksten 19.15 - Alsviķu brīvdabas estrādē.

29. jūnijā jau no pulksten 12.00 dienā Alsviķu apkārtnē paredzētas aktivitātes - "Bērni un jaunieši izklaidējas un sporto!",varēs sportot, izklaidēties un labi pavadīt laiku, bērniem būs iespēja apmeklēt viesu teātri no Rīgas - "Estepatās", kur viņi apgūs zīmēšanas prasmi un teātra spēles mākslu. "Jāpiebilst, ka katrā koncertā un pasākumu gaitā kā vizuālais materiāls būs pūra lāde, kas iezīmē alsviķiešu pūra bagātību. Tāpēc pulksten 13.00 Alsviķu kultūras namā būs apskatāma izstāde - "Mūsu pūrs". Kā arī, šogad svētku ietvaros esam izvēlējušies tieši šādu pasākuma nosaukumu - "Gadsimtu mantojums", jo būs iespēja apmeklēt sarīkojumu "Lūkosim Alsviķu pūru...", kas veltīts 20. gadsimta māksliniekiem - tēlnieces Lilijas Līces un gleznotāja Jāņa Selgas piemiņai, kā arī 100 gadu jubilejai, tiks izdota grāmata mākslinieku piemiņai, vēl piemiņai tiks izstādīti bērnu zīmējumi. Bez šaubām tiks piedāvāts arī mūsdienīgums - akcentēts tas, ko mēs darām šobrīd. Tiešām ir vēlme akcentēt un izcelt Alsviķu pagasta lietas, cilvēkus un to nodarbošanos", stāsta Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane.

Vakarā ap pulksten 20.00 brīvdabas estrādē koncerts ar brāļiem Auzāniem un slaveno Jersikas orķestri, pēc tam zaļumballe ar grupu "Rolise" un DJ Saschu.

Komentāri 14

A to B

Nevaru nepiekrist B viedoklim, tur ir taisnība runājot par mēru pieņemšanu, sodīšanu. Par ceļa malām runājot līdzīga situācija ir arī citos pagastos - pagastu(tie ir mazie vietējās nozīmes ceļi) ceļu malas nav izpļautas. Izpļautas ir tikai tur, kur zemju īpašnieki (retais) saviem spēkiem izpļauj, jo rūp savs īpašums. Kurus tik un tā bezkaunīgi cilvēki pacenšas piemēslot ar celtniecības materiālu atliekam, nemaz nerunājot par sadzīves pārpalikumiem ( pašiem no sava īpašuma pavasarī nācās vākt kopā). Tā lūk. Tā problēma ir novada līmenī, bet varbūt arī plašāk. Bet ir jau tādi, kas pamanās ar atkritumiem izbērtiem ceļā malā aizcūkot savu īpašumu un citiem tur jābrauc, jāstaigā garām un jāož tā smaka, tur pagastam ir jāpieņem soda mēri par tādu patvaļu!

pirms 7 gadiem, 2013.07.01 17:41

B to A

Zinu kas tu esi un par ko runā, bet tur ir arī daļa pašvaldību zemju, kas ir aizaugušas un kuras gadiem netiek koptas. Arī pašvaldību ceļa malas izskatās, ka šogad netiks appļautas. Pie tam daudzas zemes nopirkuši ārzemnieki, mežus izgriež, bet par zemēm neliekas ne ziņas. Te nudien pašvaldības vadītājam jārīkojas un jāmeklē šie īpašnieki rokā, Galu galā novada dome var arī pieņemt kādu nolikumu par latvāņu iznīdēšanu, izdalīt īpašniekiem kādu latu degvielai un tad lai pašvaldības policija sāk kontrolēt appļaujamās platības.Citādi tas vezums nekustās no vietas un latvāņi nāk virsū arī īpašnieku platībām, kuri izmisīgi cīnās ar to sērgu.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 20:28

A

Par to jau ir runa, tikai pašiem vien ir jārīkojas un jāmeklē risinājumi, lai tā mūsu zemīte neaizaugtu latvāņos

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 17:18

??

Kāpēc nevar ar maziem, lielākiem traktorīšiem nopļaut vairākas reizes gadā tos latvāņus?
Kāds varēja savu biznesu , izlikt sludinājumu un pļaut pavasarī, vasarā, utt.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 14:15

A

Jā arī mani uztrauc latvāņu sērga. Cīņā pret latvāņiem ir jāiesaistās pašiem pagasta iedzīvotājiem es ļoti, labi zinu zemes, kur vēl daži gadi atpakaļ ganījās gotiņas, bija tikai pa kādam latvānim, bet nolikvidējot lopiņus, par zemi vairs neliekoties zinis - tā ir izpļauta vai nav , tā latvāņu sērga aizgāja plašumā,. Trakākais ir tas, ka mans tēvs - Alsviķu pagasta iedzīvotājs, pensionārs būdams godīgi cenšas izpļaut katru gadu savus īpašumus, bet vai tam ir labums, ka turpat kaimiņa zemē latvāņi aug griezdāmies un sēkla iet pa gaisu. Es vēlreiz uzsveru par savu zemi ir jārūpējas pašam - nevari, tad pārdod, cik daudz ir zemnieku kam trūkst zemes, gribētu paplašināties, bet nē dažiem tās ir žēl, citiem nepārdos. Lielie runātāji palīdzat izdomāt kā risināt šo problēmu.Varbūt vērts ir nākt cīņā ar šo sērgu novadam, iedalot līdzekļu? Svētkiem nav ar to nekāda sakara. atrada kur "uzvārīties", Marina kā kultūras darbinieks Alsviķos ir "cepuri nost", strādā no sirds, ne visos pagastos tā ir un vecos grēkus kraut Ingrīdai virsū arī nav godīgi, cilvēkam, kas nav nostrādājis pagastā neplnu gadu.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 13:58

hei, mostaties!

Latvāņu plantācijas jau ziedos...drīz puspagasts jau būs pilns ar sēklām, kuras saglabā dīgstspēju 10 gadus

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 00:46

kastene

Vakar bija jauki koncerti Karvā un Nēķenē, beidziet trīt dunčus un apmeklējiet jaukos pasākumus! Darbs ieguldīts pamatīgs, goda un cieņas izrādīšana māksliniekiem - gan jubilāriem - Jānim Selgam un Lilijai Līcei, gan pašreizējiem pagasta kultūras cilvēkiem. Prieks par Sniedzes kundzi, kas iepazīst pagasta ļaudis, gan jau mums visiem kopā izdosies!

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 14:34

to ...

Un kā tad ir ar pašvaldībai piederošajiem ceļiem? Griščenko laikā to malas appļāva gan, bet tagad viss tvaiks aiziet darbniekus dresējot, nevis darbus darot.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 23:15

...

zināšanai - ceļu malas appļaušana ir ceļu apsaimniekotāju ziņā un katra privātīpašnieka uzdevums un pienākums ir appļaut un iznīdēt latvārņus uz savas privātās zemes, pagasta īpašumā esošo zemju ir maz..... Bērtiņa ezera peldvieta ir privātīpašums!
Arī atpūtai savs laiks...., visam dzīvē jābūt līdzsvarā, gan atpūtai, gan darbam, ja nepatīk - neej....
Visu cieņu organizatoriem! Lai veicas!

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 21:15

Novērotajs

Jauki ka pagastā var sarīkot svētkus un daudzas citas aktivitātes. Marina malacis! Bet jaunajai pagasta pārvaldes vadītājai izskatās ka no saimnieciskajiem jautājumiem gan tāda pamaza sajēga.... tālāk par pagastmājas pagalmu ar redzi tā pašvaki.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 12:09

Kā tad!

Brīvprātīgie lai pļauj latvāņus, bet šās tik pļaskos un saņems algas! Vismaz būtu apzinājušas īpašniekus, kas aizaudzē savas zemes un arī paši savas 'pašvaldības zemes un parku būtu iznīdējuši no latvāņiem, bet neko nedara. Lai tos svētkus ar zemo līmeni bāž sev vienā vietā, nevienam tie nav vajadzīgi.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 11:42

Cīņa ar latvāņiem nav ne pārvaldes vadītājas, ne kultūras darbinieces un viņas lielās atbalstītāju komandas spēkos, lai iznīcinātu. Tas tāpat kā jenoti ir pagātnes mantojums. Šajos pagasta svētkos tiek piedāvāts ieskatīties no pagātnes tagadnē, tātad tavs komentārs ir apstiprinājums tam, ka ļoti precīzi uztvēri to, kas ir mantojums. Droši vien jāteic arī paldies par ierosinājumu, ka varbūt pagasta sporta dienā latvāņu appļaušana varētu būt viena no aktivitātēm. Varbūt piesakies šai aktivitātei par galveno organizatoru. Pēc tam būs gandarījuma sajūta, ka tu to varēji izdarīt. Nebaidies, bet piesakies un esi atbalstītāju pulkā!
Svini pagasta svētkus un meklē sabiedrotos, lai atbalstītu tavu ideju! Uz priekšu!

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 11:35

alsviķieša pārdomas

Manuprāt svētkus var svinēt, kad visi darbi padarīti. Bet vai šoreiz tas tā ir?
Iesaku tos svinēt latvāņu džungļos, nu, piemēram, Bērtiņa ezera sabiedriskajā peldvietā. Tikai visiem jābūt speceķipējumam-apģērbam un arJizkaptīm rokās. Tad vēl daļu svinētāju novirzīt uz Rēzakas, daļu uz Strautiņu ceļiem, daļa varētu pastrādāt turpat Alsviķu centrā. Kauns Sniedzi un visai novada domei par aizaudzētajām platībām, pat pagasta zemes ir aizaugušas. Griščenko laikā vismaz ceļmalas appļāva līdz Jāņiem, šogad pat tas nav izdarīts.
Kas un kad sāks cīņu ar šo murgu, jebšu turpināsim izlikties, ka tā nav problēma un tik pļaskosim???

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 10:50

Kultūra