Noskaidro labākos amatierteātru kolektīvus 3

Ikgadējā amatierteātru skate daudziem Alūksnes novadā kļuvusi par svētku dienu. Tā ir vienīgā reize gadā, kad vienkopus var skatīt gandrīz visus novadā darbojošos amatierteātra kolektīvus. Teātra cienītājiem tas dod iespēju visas dienas garumā skatīt vienu izrādi pēc otras, bet kolektīvu dalībniekiem – dzirdēt profesionāļu vērtējumu un iepazīt kolēģu veikumu.

estdien amatierteātru skatē savu veikumu demonstrēja septiņi kolektīvi, kurus vērtēja Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras amatierteātra mākslas eksperte Dace Vilne un Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis. I pakāpes diplomus A grupā saņēma Zeltiņu drāmas kolektīvs „Kontakts” (režisore Gunita Paleja), B grupā - Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts” (režisore Māra Svārupe), C grupā - Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra „Slieksnis” teātra studija „Mazais teātris” (režisore Daiga Bētere). II pakāpes diplomu B grupā ieguva Jaunannas dramatiskais kolektīvs (vadītāja Sarmīte Locāne). Ar III pakāpes diplomu C grupā tika novērtēts Veclaicenes dramatiskais kolektīvs (vadītāja Maija Bleiferte), Ziemera pagasta amatierteātris „Kronis visam” (vadītāja Ilga Voropajeva) un Liepnas dramatiskais kolektīvs „Troksnis” (vadītāja Inese Toka).
Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte mudināja kolektīvus lepoties ar paveikto neatkarīgi no iegūtā punktu skaita. „Tas ir liels darbs, ko jūs darāt,” viņa akcentēja, vēršot uzmanību uz to, ka ikkatrā izrādē bijusi kāda „odziņa”, kas vērtusi kolektīva veikumu īpašu. To atzina arī žūrijas pārstāvji. Viņiem simpātisks šķitis gan Jaunannas dramatiskā kolektīva veikums, iesaistot izrādē deju kolektīva dalībniekus, gan Jaunlaicenes amatierteātra „Jumts” risinājums, veidojot izrādi kopā ar citu kolektīvu dalībniekiem, gan teātra studijas „Mazais teātris” iestudējums no vairākiem skečiem. „Par „Mazo teātri” man ir īpašs komentārs. Prieks, ka kolektīvs ir nevis nolikvidēts, bet viņam atrasts jauns pielietojums, proti, tas pārtapis kā jauno aktieru sagatavošanas vieta Tautas teātrim, nodrošinot paaudžu maiņu un domājot par teātra līmeņa noturēšanu,” sacīja K.Lišmanis.

Patīkamu iespaidu „Mazais teātris” atstājis arī uz otru žūrijas pārstāvi D.Vilni. „Tas izskatījās ļoti simpātiski un cerīgi,” viņa sacīja. Tiesa, D.Vilne vērsa uzmanību uz kolektīvu repertuāru. Lai gan tiek uzteikti atsevišķu amatierteātru centieni radīt pašiem savas lugas, viņa rosināja iesākumā balstīties uz pārbaudītām vērtībām. „Protams, tas prasa darbu un laiku, lai atrastu savam kolektīvam piemērotu lugu, tomēr tas nav nekas neiespējams,” viņa norādīja, piebilstot, ka no repertuāra izvēles bieži vien atkarīgs arī kolektīva sniegums.

Abu žūrijas pārstāvju vērtējumā šoreiz labāko sniegumu parādīja Zeltiņu drāmas kolektīvs „Kontakts” un Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts”, kas tika izvirzīti uz Vidzemes reģiona skati februārī. Domājot par nākamā gada skati, Jaunlaicenes amatierteātrim ieteikts startēt A grupā, bet teātra studijai „Mazais teātris” izmēģināt spēkus B grupā.

Alūksnes novada amatierteātru skates nomināciju ieguvēji:
Veiksmīgākā izrāde: Zeltiņu drāmas kolektīva „Kontakts” iestudējums – Antona Čehova „Jubileja”
(režisore Gunita Paleja);
Veiksmīgākais režisors: Māra Svārupe (Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts”);
Veiksmīgākais aktieris: Valērijs Grigorjevs (Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts”);
Veiksmīgākā aktrise: Ārija Danga (Veclaicenes dramatiskais kolektīvs);
Veiksmīgākais otrā plāna aktieris: Valdis Kampe (Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts”);
Veiksmīgākā otrā plāna aktrise: Inta Tolstiha (Ziemera pagasta amatierteātris „Kronis visam”);
Veiksmīgākais tērpu risinājums: Zeltiņu drāmas kolektīvs „Kontakts”;
Veiksmīgākais skatuves iekārtojums: Jaunannas dramatiskais kolektīvs;
Veiksmīgākais muzikālais noformējums: Jaunlaicenes amatierteātris „Jumts”;

Komentāri 3

Nu bet!

Kad tad Zeltiņiem nav bijis super??? Un šoreiz Magaziņas kundze rādīja klasi! Cepuri nost!

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 22:30

kārumniece

Pilnīgi piekrītu - Zeltiņu izrāde bija ar īpašu ''smeķi'' - kā vienmēr Gunitai. Un vēl man personīgi šai skatē pietrūka kāda Monikas kolektīva ar viņas knifīgajām režijas odziņām, arī Daigas ''Sliekšņa''. Bet bija, bija laba Jaunlaicene! Patika arī studisti melnajā, Jaunanna un Veclaicenes galvenā aktrise. Vairāk gan nekas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.30 14:46

Kultūra