Notiks Intravertās mākslas festivāls

Atzīmējot desmit gadu jubileju, Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem” saviem klausītājiem piedāvās īpaši plašu un interesantu programmu – trīs koncertus Rīgā un festivāla nometni Vecgulbenes muižā ar koncertiem, lekcijām un radošajām darbnīcām no 8. līdz 10.jūlijam.

Vecgulbenes muižā 8.jūlijā pulksten 20.00 notiks koncerts „Gaismas silueti”, kurā uzstāsies virtuozākā latviešu kokles spēlētāja Laima Jansone. Viņas jaunajā programmā būs dzirdama arī improvizācijas elektroakustiskajām koklēm. Nākamajā dienā, 9.jūlijā, pulksten 17.00 koncertā „Kathmandu Fusion Project” uzstāsies interesants mūziķu sastāvs, tostarp izcili Ēģiptes un Indijas mūziķi, sniedzot neatkārtojamu Ziemeļindijas un orientālās mūzikas noskaņu baudījumu. Apmeklētājiem jābūt gataviem krāšņās Austrumu pasaules apburošajam un pacilājošajam mūzikas valdzinājumam, kas aizved garīgā ceļojumā un atklāj seno tradīciju patieso daili un bagātību.

No 9.jūlija pulksten 23.00 līdz 10.jūlija pulksten 7.00 visi interesenti tiek aicināti uz „Nakts meditācijas” koncertu. Festivāla nakts koncerts ir īpaša tradīcija, ko pērnā gada vasarā uzsāka izcilais britu čellists Metjū Bārlijs, sniedzot vārdiem neaprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garā nakts koncertā. Koncerta dalībnieki no saulrieta līdz saullēktam Vecgulbenes muižas koncertzālē to varēs klausīties gan sēžot, gan guļus uz segām, guļammaisiem vai krēsliem – iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Nakts koncertā nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.


Uz koncertiem jārēķinās ar ieejas maksu, taču par brīvu festivāla laikā būs iespēja apmeklēt pasākumus nometnē. Ir paredzēta Latvijas lata monētu autora Jāņa Strupuļa medaļu izstāde, kā arī filosofijas zinātņu maģistra, filosofijas un reliģisko ideju vēstures pasniedzēja Valda Svirska lekcijas, dzejas lasījumi un meditācijas. Radošajās darbnīcās varēs zīmēt un veidot smilšu mandalas, notiks arī diskusijas par dažādiem kultūras un garīguma aspektiem, savukārt festivāla studijā būs mūzikas, video un rakstu krātuve, kur lasīt, klausīties ierakstus, zīmēt, meditēt un baudīt tēju.

Festivāla koncerti Rīgā notiks no 5. līdz 7.jūlijam. Papildu informāciju par festivālu var atrast interneta mājas lapā “www.adlucem.info”.

Kultūra