Notiks sadraudzības dienas ar Franciju

Laikā no 18. līdz 22.aprīlim četrās Latvijas pilsētās – Alūksnē, Balvos, Gulbenē un Rīgā – notiks franču mūzikas un mākslas pasākumu cikls jeb sadraudzības dienas ar Franciju “16.nedēļa”.

Sadraudzības dienu norisi organizē Alūksnes novada pašvaldība, sadarbojoties ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, Francijas vēstniecības Francijas Kultūras centru Rīgā, kā arī Gulbenes un Balvu novada pašvaldību.

Lai vienotos par pasākumu norisi, Alūksni un pārējās sadraudzības dienu norises vietas apmeklēja Sacha Duchaine, kas ir Dižonas piepilsētas Marsannay – la – Cote Mūzikas centra ģenerāldirektors un Kultūras biroja priekšsēdētājs, džeza bigbenda “L’Jazz Big Band” menedžeris un Francijā pazīstams trompetes virtuozs. Tieši viņam sadarbojoties ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri, radusies ideja par pasākumu ciklu.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atklāj, ka tā aizsākusies pēc dalības starptautiskā projektā “Mūzika vieno Eiropu” pirms diviem gadiem. Pēc šī projekta S.Duchaine Alūksni apmeklējis vairākkārt: viesojies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejā, kopā ar pūtēju orķestri piedalījies Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā un ielu koncertos.

Abu sadarbībai būs atvēlēta nozīmīga loma arī sadraudzību dienu laikā, kad centrālais notikums būs džeza bigbenda “L’Jazz Big Band” koncerti. Kolektīvs dibināts 2003.gadā, apvienojoties profesionālajiem mūziķiem, studentiem un skolēniem. “Koncertos iecerēti vairāki pārsteigumi. Piemēram, šobrīd franču mūziķi apgūst latviešu valodu, kas viņiem būs nepieciešama koncerttūres laikā,” informē E.Aploka.

Franču mūziķus Alūksnē uzņems Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris. Lai gan Alūksnes jauno mūziķu tehniskā sagatavotība tiek vērtēta ļoti augstu, sadraudzības dienu laikā notiks abu kolektīvu dalībnieku darba seminārs. Līdztekus koncertiem Alūksnes muzejā būs skatāma franču modernās fotomākslas izstāde. To piedāvās kompānija “Octarine production”, kas pazīstama arī kā elektroniskās mūzikas producents Eiropā.

Kultūra