Novada svētki vieno 12

Pirmie Alūksnes Novada svētki pagājušās nedēļas nogalē izskanēja plaši – ar dziesmām, dejām, sporta un jauniešu aktivitātēm, Grāmatu svētkiem un novada iedzīvotāju vēlmi priecāties. Uz Alūksnes novada sirdi – Alūksnes pilsētu – bija sabraukuši visu pagastu amatiermākslas kolektīvi un viesi no kaimiņu novadiem – Apes, Balviem, Gulbenes un Hānjas (Igaunija), lai priecētu ar brīnišķīgiem priekšnesumiem apliecinot, cik ļoti liels vienotības spēks ir dziesmai un dejai.

Sestdienas rīts Alūksnē sākās ar lietu, bet pirms svētkiem tas mitējās un jau pulksten 10.00 pilsēta visiem teica “Labrīt!” administratīvās ēkas laukumā. Uz svētku atklāšanu bija ieradies mazs skaits skatītāju – Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins secināja: alūksnieši esot vai nu miegamices, vai bailīgi, paužot cerību, ka turpmāk pulcēsies lielāks pulks iedzīvotāju. Viņš  iedzīvotājiem vēlēja atrast novadā katram savu vietu un parādīt sevi kā pilntiesīgu pārstāvi, būt vienotiem. Bet, tiklīdz sākās dziesmas un dejas, skatītāju soliņi bija aizņemti un daži pat kājās stāvēja. Visas dienas garumā administratīvās ēkas laukumā un foajē bija skatāma arī Alūksnes novada amatnieku darbu izstāde.

Savukārt vakarā Alūksnes ielās ieplūda senās Atzeles elpa, svētku dalībniekus pulcējot unikālā vēsturiski atraktīvā gājienā “Atzeles hronika”. Tajā katrs pagasts un pilsēta radoši atspoguļoja kādu vēsti no Atzeles 900 gadu vēstures - notikumus, vietas un lietas ar dažādiem savdabīgiem elementiem. Novada domes vadība gājienam pa priekšu ripoja jaunannietes Alitas Meijeres zirga pajūgā. Alūksnes tautas nams pašlaik atrodas ēkā, kur savulaik bijis alus brūzis, tādēļ gājiena laikā tautas nama kolektīvu dalībnieki skatītājus pat pacienāja ar alu no muciņas.

“Alūksnes Ziņu” aptaujātie svētku dalībnieki un skatītāji atzina – pirmie Novada svētki ir izdevušies un tiem jākļūst par tradīciju. 

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 30.jūnija numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Vairāk foto šeit

Komentāri 12

...

Vismaz pašdarbnieki paši tika kopā jauki patusēt.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 09:58

arī klātbijējs

Tas, kas bija atvests skatīšanai , bija jauks un katrs bija piedomājis. Protams, svētku sajūtu visvairāk rada dejotāji, kuri lieliski izpaudās pilsētas laukumā. Bet , lai cik jaukas bija dejas, Pilssalā jau bija par daudz (tāpat kā laukumā varbūt diezgan ātri apnīkošo vokālo ansambļu). Neesmu speciālists, bet kaut kā vajadzēja svaidzināt programmu salā, jo saradās jau publikas daudz, bet ātri vismaz puse izgāja ārā (apnika). Ja vēl nebūtu pašu dalībnieku, izskatītos paplāni tāpat kā laukumā dienā. Bet tur neko nevar pārmest, jo cilvēku jau vispār vairs ir maz palicis, labi ka var sanākt atrādīties cits citam. Kultūrnieki jau laikam būs pēdējie, kuri te paliks...vēl uzdancos un tad i laidīsies. Jā, bija jauki, bet arī žēluma un skumju piegarša par tomēr retajām rindām, par to, ka kaut kas bija tā kā samocīts, kā pievilkts aiz matiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 21:42

lll

Svētki normāli,bet man koncertā salas estrādē noteikti pietrūka koristu,jo pats kādreiz dziedāju un parasti pašdarbības koncerti nebija iedomājami bez koriem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 21:01

Deju koncerts gaudens un ātri apnika.Kur dziedātāji?jau pēc minūtēm četrdesmit apnika, kaut dejotāji patīk.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 20:29

aaa

Laikam tirdzniecība likās plānus izpildījusi - bija savākti tirgotāji no Rīgas izdevniecībām..piektdien

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 14:05

aculiecinieks

Saprotu, ka savas domas varēju atstāt pie sevis. Jo jebkurš citādi domājošs tiek uzskatīts kā drauds :). Es nerunāju par desu vai šņabja tirdzniecību, bet gan par tādu, kas būtu bijusi saistoša apmeklētājam- pircējam - dzintars, sudrabs, koks, adījumi u.t.t. Bet tās jau ir manas, ka jau uzsvēru, subjektīvās domas. Ne jau kritizēt gribēju, bet gan rosināt domāt, kā svētkus veidot saistošākus, jo vienmēr jau var būt labāk. Nu nebija man šoreiz svētku sajūtas un ne tikai man.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 13:17

ZZZZ

Cik redzeju, tik patika, vienmer gruibas ko labaku, bet bija ari sadi labi.
Runajot par tirzniecibu, tad kaut kada nezimama firma tirgoja kaut ko edamu, bet piekrisanas nebija, jo cenas bij drausmigas. Pareja tirznieciba jau bij tirgus laukuma, un visa ka pietika

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 12:40

aculieciniekam

Tirdzniecības piedāvājumi katru dienu tirgū,nespēj atkauties...

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 12:29

Aha

Man arī patika svētki un pilnīgu svētku sajūtu radīja Valdis ar savu paziņojumu tautai un vakara izcilais Muzikantu brālības un nepārspējamais Keksu koncerts Idejā. .... Super!

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 12:06

arī aculiecinieks, kas visu vēroja no rīta līdz va

Bija ļoti, ļoti jauki, cilvēki nāca klāt un teica paldies visas dienas garumā. Ja kādam kaut kas nepatīk, tās jau ir viņa subjektīvās domas. Manas ir šīs un es no visas sirds pateicos svētku organizatoriem! Paskatieties, pat laiks mūs lutināja, tātad arī Dievs mūs mīl.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 12:00

aculiecinieks

Ziniet, aktivitātēs pie ''valdības mājas'' klāt biju visu laiku. Diemžēl vidēji uz laukumu atradās ne vairāk, ne mazāk kā piecdesmi, šesdesmit skatītāji. Tā kā sajūsma par apmeklētāju daudzumu ir nepamatota. Pilsēta no cilvēkiem bija kā izslaucīta. Aculiecinieki stāsta, ka salā ļaudis bijuši vairāk . Vakara koncerts gan bija labi apmeklēts un jauks. Tomēr šajos svētkos kā pietrūka. man personīgi nebija svētku sajūtas. Ielas tukšas, tirdzniecības piedāvājumi nekādi, izstādes...kas nu bija, tas bija labi, bet vai priekš lielā novada nebija paplānas? Nu tā...tādas manas domas...subjektīvās :) ! Bet paldies cilvēkiem, kas no pagastaiem bija atbraukuši un paldies par jauko deju koncertu!

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 10:00

Kultūra