Pagasta svētkus svinēs Jāņu noskaņā

Visu nākamo nedēļu Ilzenē norisināsies ikgadējie Pagasta svētki, kas sāksies ar Jāņu ielīgošanas pasākumu un beigsies ar makšķerēšanas sacensībām.

Ilzenes pagasta sporta, interešu izglītības un mūžizglītības centra "Dailes" vadītāja Ina Rubene informē, ka svētku atklāšana paredzēta pirmdien, 21.jūnijā, pulksten 16.00 ar simboliska ziedu ugunskura "iedegšanu" pagasta centrā. Apdziedās tikumus un netikumus

Pasākuma turpinājumā svētku organizatori kopā ar Ilzenes pagasta sieviešu vokālo ansambli dosies "ielīgot" lauku viensētas. Viesoties plānots "Madarās", "Sivecos", "Čonkās", "Mežslokās", "Liepiņās", "Paiķenos", "Ontos" un "Ilzenes Muižā". "Katrai vietai tiek domāta īpaša apdziedāšanas dziesma, lai pieminētu māju saimniekus. Vienam uzsvērsim brangi noaudzētās govis, otram skaisto un sakopto sētu, vēl kādam labos tikumus vai pat netikumus," saka I.Rubene, piebilstot, ka minētajās vietās piebiedroties tiek aicināti kaimiņi no tuvējām mājām.

Pagasta "apdziedāšana" beigsies ar pasākumu "Rasas nakts" pie Šļoku ezera, kas sāksies pulksten 21.00. Tajā neformālā gaisotnē pie ugunskura tiks veidoti Jāņu vainagi, pīti vainadziņi, pārrunāti dažādi ticējumi un svētku tradīcijas, kā arī dziedātas dziesmas, gaidot saullēktu.
Noskaidros labākos makšķerniekus un velosipēdistus

Pagasta svētku turpinājums paredzēts trešdien, 23.jūnijā, pulksten 11.00, kad pie centra "Dailes" starts tiks dots tradicionālajam velobraucienam "Līkloči papardēs". Šo braucienu papildinās dažādas aktivitātes: Jāņu pušķojumu izstāde, umurkumurs, veiklības lēcieni, roku laušanās sacensības, brīvais mikrofons, velobrauciena veiksminieku uzteikšana un citas.

Tās pašas dienas vakarā pulksten 20.00 estrādē notiks Ilzenes pagasta teātra grupas iestudētā Rūdolfa Blaumaņa luga "No saldenās pudeles", bet pēc tās - zaļumballe ar Uldi Mūrnieku un Arni Grapu. Pagasta svētki beigsies ar makšķerēšanas sacensībām Šļoku ezerā, kas notiks sestdien, 26.jūnijā, laikā no pulksten 5.00 līdz 11.00.

Kultūra