Pagastos jaunieši ir! 11


Elita Jansone: “Jaunieši pagastos ir un jaunieši grib darīt.”


Alūksnes novada jauniešiem tiek piedāvātas vairākas apmācības un radošās darbnīcas Alūksnē ( Multifunkcionālajā Jaunatnes iniciatīvu centrā “Pa Galms”), Pededzē, Mārkalnē un Jaunannā projekta “Tālāk par sevi” ietvaros. Tā būs iespēja arī pagastu jauniešiem iesaistīties vairākās aktivitātēs.



Stereotips, ka pagastos nekas nenotiek


Pojekts “Tālāk par sevi” ilgs līdz septembra beigām. Šajā laikā jauniešiem būs iespēja apmeklēt dažādas darbnīcas, lai attīstītu jaunas prasmes, likt tās lietā, organizējot pasākumu savā pagastā. Projekta mērķis ir veicināt Alūksnes novada jauniešu, īpaši jauniešu no lauku teritorijām, sabiedrisko aktivitāti un līdzdalību savas dzīves kvalitātes uzlabošanā, īstenojot daudzveidīgas neformālās mācīšanās aktivitātes. No jūlija otrās puses līdz augustam jaunieši Liepnā, Pededzē, Mārkalnē, Jaunannā un Veclaicenē, izmantojot darbnīcās un apmācībās iegūto pieredzi, veidos paši savu iniciatīvu, kādu pasākumu savā pagastā. Savukārt augusta beigās plānots projekta noslēguma pasākums, kur jauieši dalīsies labās prakses piemēros, rādīs savu veikumu un izvērtēs vasaras laikā gūto. 



Jaunannas pamatskolas skolotāja Elita Jansone brīvprātīgi strādā ar Jaunannas jauniešiem un palīdz viņiem attīstīt dažādas idejas. “Jaunieši pagastos ir un jaunieši grib darīt. Viņus tikai ir jāatbalsta un mazliet jāpavirza uz pareizā ceļa, tad viņi paši darbosies. Tas ir stereotips, ka pagastos nekas nenotiek,” uzsver E.Jansone. 



Iesaistīties kādā no darbnīcām vai apmācībām


Informācu par darbnīcām un apmācībām var atrast mājas lapā www.aluksne.lv, sadaļā Jauniešiem. Ja kādam jaunietim ir interese iesaistīties, var rakstīt  uz e-pastu: [email protected] vai atnākt uz Multifunkcionālajā Jaunatnes iniciatīvu centrā “Pa Galms”, Dārza ielā 8a, Alūksnē. Piecos pagastos darbojas koordinatori, kas palīdz ar transporta nodrošināšanu. Veclaicenē tā ir Maija Rozīte ([email protected]), Jaunannā  - Elita Jansone ([email protected]), Pededzē - Linda Bundzena, Mārkalnē - Sanita Silirava ([email protected]) un Liepnā - Samanta Incenberga ([email protected]). 

Projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Programmu koordinē Jaunatnes starptautisko programme aģentūra.

Komentāri 11

ss

interesanti, bieži vien ar gribēšanu ir par maz!
alūksnes pagastos plosās alkoholisms...bezdarbs un bezcerība! ko lai mācās bērni, ko viņi var gribēt šādā vidē?
raksts neparko , tas neatspoguļo reālo situāciju eļuksnes pagastos!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 14:19

Nepiekrītu

Ne jau visi slīkst alkoholā un bezcerībā. Tieši tāpēc prieks par jauniešiem, kuri GRIB dzīvot savādāk. jaunieši, uz priekšu, neņemiet galvā ss u.tml. komentārus, cīnieties par sevi un savu nākotni!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 14:30

Piekrītu gan

Jā, ne visi slīgst alkoholismā un bezcerībā, bet... Aizjūsmojoties ,realitātes sajūtu tomēr nevajadzētu zaudēt. Lielākajā daļā pagastu tomēr jaunieši saskrien pa vasaras brīvlaiku pie vecākiem. Kad ir mācību laiks vidusskolā, ģimnāzijā, augstskolās - klusums. Labi, ja vēl ir vecākajās pamatskolas klasēs kāds aktīvs kodols.
Runājot arī par rakstā atspoguļoto: VAI JUMS TIEŠĀM ŠĶIET, KA 20 CILVĒKI NO VISA NOVADA savākti uz nodarbību, ir liels skaitlis? Vai varētu uzzināt, cik tas ir procentuāli ?
Protams: IR JĀDARBOJAS, IR JĀTABALSTA UN JĀCENŠAS IEINTERESĒT.
Tikai bezgaumīgas ir šīs milzīgās ovācijas pēc katra pasperta soļa.. Lai noris projekts līdz beigām, tad arī varēs spriest, cik lieli panākumi. Un domāju, panākumi noteikti būs.Tikai - cāļus parasti skaita rudenī. Bet katrā ziņā : APSVEICAMI!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 15:52

gan piekrītu

Ak, vai,tad, kad kāds netiek informēts par to, kas notiek novadā-slikti.
Tad, kad informāciju uzliek uz paplātes- gaida, kad projekts noritēs līdz beigām.
Pfff..... PRIECĀJIETIES, CILVĒKI! VISMAZ KAUT KAS NOTIEK!!!!!
un par to, ka jaunajiem mēģina atrast nodarbes ko darīt, lai, lūk nebūtu mazo,sīko alkoholiķu, kas bendē pagastus un pilsētas, IR TIKAI JĀPRIECĀJAS!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 16:16

21.gs

ak kungs, cik tālu gan esam nonākuši, ka 21.gadsimtā ir jāpriecājas par to vien, kad KAUT KAS NOTIEK!!!
CIK NOŽĒLOJAMI!!! Tas jau vien ir reāls rādītājs, ka viss iet uz galu novadā!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 08:53

ARNĪTIS

Kaut kas mani vairs neapmierina! nepatīk ne kaut kāda valdība, nekaut kādas samaksas par darbu, nekaut kādas nodarbošanās! es gribu īstu un pamatīgu VISU!

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 18:02

Pravda

Pagastos jaunieši ir, kamēr mācās līdz 9. klasei, kad mācās 10-12, tad viņi pagastos ir daudz retāk. Kad viņi mācās augstskolā, pagastos viņu vairs nav un nebūs.

pirms 6 gadiem, 2014.07.16 20:47

Aluksnietis

ko jus te rakstat visadu parasu

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 08:14

..

Protams, ka lielākoties ir jaunieši, kas neko nedara un tikai ballējās un aizraujas ar to alko, bet tādu jau nav daudz.. jauniešus vajag iekustināt un palīdzēt viņiem viņu ideju realizēšanā, lai viņu idejas arī realizētos un tiktu īstenotas.. Tāpēc par to es varu pateikt LIELU paldies tieši, ka izveidojās tāds ''Jauniešu forums'' , kurš bija Liepnā un tagad Liepnas jaunieši aktīvi darbojās un ir tikuši pat pie savas jauniešu telpas.. kurā mēs varam tikties un rīkot dažādus pasākumus un darīt citus labus darbus mūsu pagasta labā!
Tie jaunieši, kuri mācās augstskolās vienmēr tāpat atgriezīsies savās dzimtajās mājās! :)

pirms 6 gadiem, 2014.07.17 12:10

divpunktam ..

no kuras planētas nokriti? cik procenti tad atgriežas? pat tie bez izglītības, ja kur pamūk, reti kurš atgriežas. tikai paciemoties sabrauc...

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 18:32

Kultūra