Pasaules ūdens diena Jaunlaicenes muižas muzejā 1

Rīt, 23. martā, Jaunlaicenes muižas muzejā no 10.00 - 14.00 notiks Dabas aizsardzības pārvaldes organizēta Pasaules ūdens dienai veltīta nodarbība „Ūdens sadarbība".

Nodarbības laikā tiks demonstrētas īsfilmas par ūdeni - kā par labu ekosistēmai un sabiedrībai izmantot ūdens resursus, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par dzeramā ūdens nozīmi. Tāpat tiks skaidrots, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē. Notiks vietēji iegūtā ūdens paraugu pētīšana, un dzeramā ūdens degustēšana. Būs pieejamas radošās darbnīcas bērniem, kur varēs zīmēt, griezt un līmēt dažādus ar Pasaules ūdens dienu saistītus darbus. Nodarbību vadīs Vidzemes reģiona vecākie valsts vides inspektori Jānis Pērle un Rūta Zepa.

2013. gads ir pasludināts kā Apvienoto Nāciju Starptautiskais ūdens sadarbības gads. Šajā gadā mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par problēmām ūdens apsaimniekošanā, kas saistītas nepārtraukto pieprasījuma pieaugumu ūdens apgādē.

Pasaules ūdens diena starptautiski tiek atzīmēta jau kopš 1993. gada 22. marta, organizējot dažādus informatīvus un izglītojošus pasākumus, lai pievērstu cilvēku uzmanību ūdens lomai viņu dzīvēs. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada. UNESCO aicina ikvienu skolu, interešu grupu un organizāciju visā Latvijā iesaistīties Pasaules ūdens dienai veltītajos pasākumos, kā arī pašiem kļūt par organizatoriem.

Komentāri 1

Kultūra