“Pastalniekiem” - 20 1

Piektdien, 14.maijā, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē norisinājās vērienīgs deju kolektīva “Pastalnieki” 20.gadu jubilejas koncerts “Pastalnieki dejo”. Svētku koncertā visdažādākās tautiskās dejas izdejoja gan lielāki, gan mazāki skolotājas Ingas Meirānes dejotāji, kopā – septiņas grupas.

Lai gan deju kolektīvs jau pastāv 20 gadus, šī ir vienīgā dzimšanas diena, kas tiek atzīmēta. Kolektīvu pirms vairākiem gadiem dibināja pati Inga Meirāne. Pirmā bērna gaidīšanas laikā kolektīva vadība tika uzticēta skolotājai Idai Aizupei, kas tad arī deva kolektīvam vārdu “Pastanieki”. “Šis ir pateicīgs deju kolektīva nosaukums, nekad neesmu domāju, ka nepatiktu un vajadzētu to mainīt,” smej I.Meirāne. Septiņas deju grupas vienā kolektīvā nav maz un I.Meirāne neslēpj, ka reizēm darba apjoms šķiet par lielu. Tomēr mīlestība pret deju ir spēcīgāka. “Pēc ikkatra koncerta ir milzīgs gandarījums, tā ir mana motivācija,” pauž kolektīva vadītāja.

Dejot nav grūti

Koncerta sākumā visi bērni un jaunieši dejoja kopīgu deju un ikviens skatītājs varēja secināt, ka deju kolektīvs ir ļoti kupls. Šajā kolektīvā dejo bērni no bērnudārza vecumam līdz pat vidusskolēniem. Daudziem jo daudziem dejotājiem kolektīvs ir kā otrā ģimene, jo kopā nodejoti vairāki padsmiti gadu. Visilgāk kolektīvā šobrīd dejo pašas I.Meirānes dēls Krišjānis. Viņš kolektīvā dejo jau 16 gadus. “Mazajiem dejotājiem vēlu pacietību un klausīt skolotāju. Tad arī izaugs par labiem dejotājiem. Dejot nav grūti. Grūtākais ir saņemties un dejot no visas sirds. Daudziem trūkst šīs attieksmes, tāpēc arī pamet dejas,” stāsta Krišjānis.

Iemāca mīlestību pret deju

Elīna Pētersone, kas dejo jau 13 gadus atzina, ka kolektīva svētkos jūtās kā savā dzimšanas dienā. “Deja man ir dzīvesveids. Es nevaru iedomāties savu dzīvi bez “pastalniekiem”,” stāsta meitene un piebilst, ka skolotāja Inga ir īpašs cilvēks. “Liels paldies, ka iemācīja mums mīlestību pret deju,” nosaka Elīna. 13 gadus kolektīvā dejo arī Ieva Aizupe un viņa atklāj, ka dejotāji kļuvuši par ļoti labiem draugiem un tiekas ne vien skolās, deju nodarbībās, bet kopīgi pavada arī brīvo laiku. “Inga mums ir iemācījusi mīlēt deju. Tu nevis ej pienākuma pēc, bet tādēļ, ka tu mīlu dejot, mīli savu kolektīvu,” saka Ieva.

Vairāk foto

Komentāri 1

Kultūra