Pateicas par darbu un sakoptu vidi

Alūksnes novada pagastos šodien sākas Latvijas gadadienai veltīti svētku pasākumi, kas turpinās līdz 20.novembrim. Tajos pašvaldības pateicības līdz ar skanīgām dziesmām un dejām saņem čaklākie, kas daudz paveikuši savu saimniecību attīstībā un skaistu lauku sētu veidošanā.

Pededzes pagasta tautas namā svētku koncerta “Tev, mana Latvija!” laikā tiks pasniegtas pateicības 22 lopkopēju ģimenēm, kuru saimniecībās ir vismaz 4 slaucamas govis. “Cilvēki strādā, lai šajā ekonomiski grūtajā laikā varētu iztikt un nevajadzētu lūgt sociālos pabalstus. Lielākās fermas ir Filatovu, Sivousu, Krivaņiču un Koku ģimenei. Šoreiz gribam viņiem pateikties, bet nākamgad svētkos atcerēsimies citus darba darītājus,” norāda tautas nama vadītāja Tatjana Steklova. Svētku koncertu sagatavojuši trīs deju kolektīvi un solodziesmu izpildītāji.

Liepnas tautas namā šovakar svētku koncertu ievadīs pagasta pārvaldes vadītājas Ivetas Priedes un Valsts robežsardzes pārstāvja uzruna. Pašdarbnieki koncerta programmā piedāvā dziesmas un dejas, kā arī Jaunannas mākslas un mūzikas skolas Liepnas filiāles audzēkņu muzikālus priekšnesumus. “Teiksim paldies tiem, kas sekmīgi piedalījās novada pašvaldības rīkotajā konkursā “Skaista mana tēva sēta”. Tā ir atjaunota tradīcija, kura, iespējams, tiks turpināta,” informē pagasta tautas nama vadītāja Lienīte Zučika.

Arī Annas pagasta tautas nama rīkotajā pasākumā “Svētki svētkos” rīt pateiksies šī konkursa dalībniekiem: “Dālderu” saimnieku Ruciņu – Vējiņu ģimenei, “Dastiņas” saimniekiem – Upmaņu un Rozenbergu ģimenēm, “Jaugrēveles” saimniekiem Kaktiņu ģimenei, “Mūrnieku 1” saimniekiem – Kazaku ģimenei un SIA “Deiwoss” ražotnes kolektīvam. Pagasta pārvalde par ilggadēju darbu un kompetenci pateiksies feldšerei Rūtai Dreimanei un pašdarbības kolektīvu vadītājām Antrai Līdaciņai, Monikai Upeniecei un Nellijai Slišānei. Ar krāsainu koncertprogrammu priecēs vairāki kolektīvi, kurā īpaša būs dāmu deju kopas “Anniņas” uzstāšanās, jo šis kolektīvs svin gada jubileju. Tā dibināšanas dienā – 2010.gada 4.oktobrī – kolektīvā pieteicās 8, bet tagad aktīvi darbojas 13 dejotājas. Gada laikā viņas ir uzstājušās 15 pasākumos ne tikai savā novadā, bet arī kaimiņu novadu pilsētās un pagastos.

Kultūra