Pededzē atvadīsies no ziemas

Pededzē 13.martā jau 50.reizi notiks tradicionālie slāvu svētki Masļeņica. Šie svētki pirms Lieldienām tiek svinēti kā krāšņas atvadas no ziemas un pavasara sagaidīšana.

Svētku dalībnieki Pededzē varēs iejusties tradicionālajā svētku atmosfērā, vizināties zirgu pajūgos, nogaršot īpaši ceptās pankūkas un baudīt priekšnesumiem bagātu koncertu. Masļeņica Pededzē sāksies ar gadatirgu no pulksten 11.00. Pulksten 12.00 svētki turpināsies ar teatrālu izrādi “Ziemu pavadām, pavasari sagaidām”, ar spēlēm, rotaļām, jautrām atrakcijām, dziesmām, riņķa dejām un citām izklaidēm. Savukārt pulksten 15.00 ikviens aicināts vērot Pededzes tautas nama pašdarbības kolektīvu un viesu koncertu. Vakarā no pulksten 17.00 līdz 21.00 tautas namā notiks balle.

Tradīciju Pededzē rīkot Masļeņicas svētkus pirms 50 gadiem aizsāka kolhoza priekšsēdētājs Ans Killi. “Svētki ir mainījušies - tagad vizinās zirgu pajūgos, bet pirms 50 gadiem galvenā svētku aktivitāte bija zirgu skriešanās sacensības, kur piedalījās zirgi ne tikai no Pededzes pagasta saimniecībām, bet arī no Trapenes, Liepnas un citām tālākām vietām. Arī agrāk svētki nebija iedomājami bez koncerta, savukārt tagad tiek piedāvāts arī teatrāls uzvedums un citas aktivitātes brīvā dabā. Tirgošanās svētkos notikusi vienmēr. Kādreiz dažādus produktus pārdeva autoveikali, taču tagad tiek piedāvāti pat vissmalkākie amatnieku darinājumi,” stāsta Pededzes pagasta pārvaldes  vadītāja Daiga Vītola.

Pededzē Masļeņica ir viens no lielākajiem gada kultūras pasākumiem, kas pulcē ļoti daudz viesu.

Kultūra