Pededzē tradicionālās atvadas no ziemas - Masļeņica

Svētdien, 14. februārī Alūksnes novada Pededzes pagastā ar vizināšanos zirgu pajūgos, koncertu un salmu lelles Masļonas dedzināšanu svinēs tradicionālos svētkus – Masļeņicu jeb Meteņdienu un atvadīsies no ziemas.

Svētki sāksies jau no pulksten 11, kad pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vizināties zirgu pajūgos. Lai visi vizināties gribētāji varētu šo prieku izbaudīt, būs vienpadsmit pajūgi, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pulksten 12 Pededzes tautas namā notiks koncerts, kurā piedalīsies pašmāju amatiermākslas kolektīvi - Pededzes tautas nama sieviešu un jauniešu deju kolektīvi, folkloras kopa „Labā oma” un Pededzes pamatskolas deju kolektīvs. Koncertu kuplinās arī viesi - Alūksnes tautas nama deju kopa „Jukums” ar deju uzvedumu „Ziema”, austrumu deju grupa no Alūksnes, kā arī Pečoru horeogrāfiskais ansamblis „Nadežda” un tautas instrumentu orķestris. Ieeja koncertā maksās vienu latu.

Pēc koncerta pagasta centrā notiks tradicionālās atvadas no ziemas, dedzinot salmu lelli Masļonu un ejot rotaļās pie ugunskura. Turpat par 20 santīmiem varēs baudīt tradicionālo Masļeņicas ēdienu – pankūkas un karstu tēju. Lai ikviens pasākuma apmeklētājs varētu to nogaršot, plānots izcept piecus simtus pankūku.

Pasākumā ar savu produkciju piedalīsies arī uzņēmēji – malienieši Ināra un Roberts Zeltiņi atvedīs zāļu tējas, Vilis Kļaviņš no Stāmerienas piedāvās pašceptu maizi, pašu gatavotu sieru un arī kādu stiprāku dzērienu. Pededzes rokdarbnieces savukārt izrādīs savus krāšņos rokdarbus. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī alūksnietes Sigitas Jakobsones un viņas meitiņu zīmējumu un gleznu izstādi.

Kultūra