Piedalās “Bībeles svētkos” Rīgā

Lielāko interesi izrāda vācu un krievu tūristi

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās šīgada vērienīgākie visu konfesiju kristiešu svētki "Bībeles svētki 2011". Tie pulcēja vienkopus ne tikai kaismīgus ticīgos un reliģiskos līderus, bet arī vienkāršus interesentus.

Starp svētku programmas dalībniekiem bija arī Alūksnes Bībeles muzejs, kuram bija atvēlēta vieta atsevišķam stendam Rīgas Doma baznīcas Lūgšanu kapelā. Alūksnes Evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Normunds Gražanskis atklāj, ka līdzās alūksniešiem šajā kapelā varēja apskatīt arī Turīnas līķauta kopija. Iepazīstina ar muzeju un tā eksponātiem

Ienākot Lūgšanu kapelā, svētku dalībnieki varēja iepazīties ar daļu no Bībeles muzeja eksponātiem, tai skaitā vecāko Bībeles eksemplāru latviešu valodā, kas izdots 1694.gadā. Interesenti varēja saņemt bukletus dažādās valodās par Bībeles muzeju, kā arī iegādāties ar to saistītus suvenīrus.

"Daudzi nemaz nezina, ka Alūksnē ir tāds Bībeles muzejs. Tā kā "Bībeles svētki" pulcē simtiem cilvēku, tā mums ir laba iespēja parādīt sevi plašākai publikai," uzskata N.Gražanskis.

Viņš norāda, ka līdzās Bībeles eksemplāriem stendā bija izvietoti trīs informatīvie baneri. Viens no tiem iepazīstināja ar mācītāju Ernstu Gliku, otrs - ar latviešu Bībeles vēsturi, bet trešais - pašu Bībeles muzeju. Vienlaikus stendā tika prezentēts Alūksnes novads, izsniedzot ar to saistītus bukletus un pārdodot suvenīrus. Apmeklētājus uzņēma un uz viņu jautājumiem atbildēja draudzes pārstāve Anita Vēliņa. Viņa arī uzņēmās baneru izgatavošanu un stenda iekārtošanu.

Saskata iespējas muzeja popularizēšanai

Jautāta par apmeklētāju atsaucību, A.Vēliņa atklāj, ka, ņemot verā svētku vērienu, tie bijuši vairāki simti cilvēku, kas šajā dienā iepazinušies ar Bībeles muzeja piedāvājumu. Vairums no viņiem bijuši krievu un vācu tūristi, kas atnākuši apskatīt Rīgas Doma baznīcu un pie reizes aplūkojuši stendu. Apmeklētāji iepazīstināti ar Bībeles muzeja piedāvājumu, taču atsevišķa intereses objekta, par kuru tiktu izrādīta padziļinātu interesi, nav bijis.

"Vienīgais, ko mēs varējām sniegt, bija informācija par Bībeles vēsturi, Ernstu Gliku un pašu muzeju. To tad arī stāstījām tiem, kas pie mums pienāca," saka A.Vēliņa.

Jautāta, cik daudziem no "Bībeles svētku" dalībniekiem Bībeles muzeja pastāvēšana Alūksnē bijis jaunatklājums, viņa norāda, ka šāda informācija nav iegūta.

"Viennozīmīgi, ka jebkura dalība pasākumā, kas notiek ārpus Alūksnes un it sevišķi Latvijas galvaspilsētā, ir iespēja popularizēt Bībeles muzeju un mūsu pilsētu plašākai sabiedrībai," uzsver A.Vēliņa. "Tādā ziņā dalība "Bībeles svētkos" uzskatāma par ļoti veiksmīgu."

Kultūra