Piedāvā gleznu apskati 2

Kopš pagājušās nedēļas piektdienas Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas telpās skatāma mākslinieka Gunāra Ozoliņa darbu izstāde, ko apmeklētāji varēs vērot līdz pat mēneša beigām.

Tie ir pieci akvareļi un divas eļļas gleznas, kas atspoguļo dažādus gadalaikus un pilsētā pazīstamas vietas. Gleznu satura daudzveidība esot galvenais kritērijs, pēc kura izdarīta izvēle, jo, kā atklāj mākslinieks, šī nav pat puse no tiem darbiem, kas tapuši pēdējā gada laikā. „Izstādē iekļauts tik daudz darbu, cik vieta atļāva, jo te tomēr ir bibliotēka, kur cilvēki nāk lasīt grāmatas, nevis skatīties gleznas,” norāda G.Ozoliņš.

Ievēro un novērtē
No Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Dzidras Baueres saņemto uzaicinājumu viņš vērtē atzinīgi. „Atšķirībā no citām telpām, šeit biežāk iegriežas skolēni un viņu vecāki. Būs interesanti dzirdēt viņu domas, un, cerams, kādam no jauniešiem tas radīs vēlmi arī pašam izmēģināt savu roku gleznošanā,” saka G.Ozoliņš.

Dz.Bauere atklāj, ka izstāžu veidošana Bērnu literatūras nodaļas telpās viņiem pamazām kļūst par tradīciju. Pirms dažiem mēnešiem bibliotēkas apmeklētāji varējuši iepazīties ar topošās stilistes Laumas Zaprudskas gleznu izstādi „Pavasaris – tērps un ziedi”. To nomainījusi Alūksnes bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalsta centra „Saulstariņi” dalībnieku darbu izstāde, bet nu kārta pienākusi Gunāra Ozoliņa akvareļiem.

„Tagad gudrojam kādu izstādi varētu piedāvāt augustā. Bērni jau sāk pierast, ka katru mēnesi var apskatīt kaut ko jaunu. Domāju, ka šī mums varētu kļūt par tādu jauku tradīciju, jo arī apmeklētāji, kas pie mums iegriežas, ievēro un novērtē šo piedāvājumu,” saka nodaļas vadītāja.

Pateicīgs par atbalstu
Tiesa, daudz vairāk G.Ozoliņš jūtas pateicīgs par radīto iespēju pašmāju māksliniekiem izstādīt savus darbus. Ziemas mēnešos viņš kopā ar vairākiem saviem kolēģiem veidojis ceļojošās izstādes Gaujienā, Apē, Alsviķos un Trapenē, kur izstādes atklāšana apvienota ar Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai veltītu jauno mākslinieku plenēru. „Tagad varētu parādīt kaut ko pašiem alūksniešiem, bet diemžēl Alūksnes muzeja telpas šobrīd ir aizņemtas, savukārt administratīvajā ēkā vai pilsētas tautas namā par izstādes veidošanu jāmaksā,” viņš saka.

Meklējot iespējas parādīt savu veikumu citiem, radusies iecere atjaunot agrāko tradīciju veidot kopīgas izstādes ar gulbeniešiem. G.Ozoliņš gan norāda, ka šie neesot vienīgie plāni tuvākā mēneša laikā. Augusta vidū ceļojošajā izstādē iesaistītie mākslinieki dosies uz Apes pilsētas svētkiem, kur notiks viņu darbu izstādes atklāšana un vietējiem iedzīvotājiem domāts plenērs.

Komentāri 2

roze

Aizej tak vienreiz uz to muzeju.Tur VISS ir pēc pilnas programmas.Nepīksti!

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 07:26

bezkultūra

Gleznu izstādes parasti rīko muzejos, nevis bibliotēkās. Nevar saprast ar ko tie Alūksnes muzeja darbnieki nodarbojas, jo tajā muzejā nekad nekā nav.Vai tad citu rajonu pilsētu iedzīvotāji labāki, ka viņi savos muzejos var skatīt gan novada vēsturi, gan republikas un pat pasaules mēroga izstādes. Te joprojām neviens negrib strādāt, tikai algas saņemt

pirms 10 gadiem, 2010.07.13 22:15

Kultūra