Piedāvā jaunas izstādes

Šonedēļ Alūksnes muzejā skatāma jauna izstāde, kas būs saistoša visām paaudzēm, bet jo sevišķi muzeja mazākajiem apmeklētājiem – tā ir rotaļlietu meistares Evitas Zālītes leļļu un rotaļlietu izstāde.

Alūksnes muzeja speciāliste komunikāciju darbā Inese Janēviča atklāj, ka gulbeniete E.Zālīte ir diplomēta vizuālās mākslas pedagoģe. Leļļu un rotaļlietu gatavošana ir viņas vaļasprieks, kuram veltīti gandrīz 20 gadi. Viss aizsācies 1993.gada februārī, kad uz to pamudinājusi žurnāla “Santa” vāka modele – sieviete, kas rotājusies ar maziem morīšiem. “Arī es gribēju tādu morīti. Tapa šī rotaļlieta, kurai sekoja nākamās,” atklāj E.Zālīte. Šobrīd rotaļlietu gatavošanā tiek izmantoti dažādi materiāli: sākot no audumu un adījumu atgriezumiem līdz pat mežā atrodamām lietām – zariem, izaugumiem, čiekuriem. Iedvesmu saviem tēliem E.Zālīte smēlusies arī Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnaviņās”, kas ir viņas mīļākā pasaka. Ar pašu autori varēs tikties akcijas “Muzeju nakts” laikā.

Piektdien, 11.maijā, pulksten 15.00 notiks galdniecības izstādes “Ēvelē, ēvelē, dēls...” atklāšana, kas veltīta galdnieka amatam un ir daļa no cikla par Alūksnes amatniekiem. Tā balstīta uz galdnieka amata meistara un amatniecības vēstures pētnieka Aivara Puzuļa kolekciju. Tajā ietilpst atmiņu pieraksti, darbarīki, amata noslēpumi un fotouzņēmumi par “vecajiem amata brāļiem”, kas vākti kopš pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidus.

Kultūra