Piedāvā pasākumus visas nedēļas garumā

Līgosvētku nedēļā Apē notiks vairāki lieli pasākumi, kas sāksies ar saulgriežu svinēšanas tradīciju apgūšanu, turpināsies ar Igaunijas retrotehnikas parādi un beigsies ar mazajiem dziesmu un deju svētkiem „Dzied’ vien dziesmiņ’” Apes brīvdabas estrādē.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre atklāj, ka pirmais pasākums gaidāms jau 20.jūnijā. Tā galvenais mērķis ir iepazīt saulgriežu svinēšanas tradīcijas, kādas tās piekopuši senie latvieši. Pasākums sāksies ar siera siešanu, vainaga pīšanu un sētas pušķošanu. Tā turpinājumā tiks kurināta pirtiņa upes malā. „Būsim uzaicinājuši pirtnieci, kas stāstīs par pirts lietām un iepazīstinās ar zāļu tējām, kas jādzer, lai, ejot pirtī, viss sliktais izietu ārā, bet pēc tam paši varēsim izmēģināt visu praksē, dodoties pirtī un pēc tam – peldoties Vaidavā,” viņa saka.
Vēl pirms tam saulgriežu svinētāji tiks aicināti pavadīt saulīti, ielaižot plostu upē, lai tas zvaigžņu gaismā aizietu līdz Igaunijai. Ar dziesmām un dejām pie ugunskura tiks gaidīta rītausma, kad kopā ar Jaunlaicenes folkloras kopu „Putnis” plānots sagaidīts saullēkts.
25.jūnijā Apē varēs skatīt unikālu Igaunijas retrotehnikas parādi, kas pilsētā ieradīsies pulksten 12.00 jautrā retro ugunsdzēsēju pūtēju orķestra pavadībā. Divu stundu laikā varēs aplūkot apmēram 200 transporta vienības, starp kurām būs gan retromotocikli, gan vieglās automašīnas, autobusi un kravas mašīnas. Plānots, ka šie transportlīdzekļi izvietosies pa visu Apes pilsētas centru – tirgus laukumā, Pasta un Stacijas ielā. Šajā dienā darbosies arī zāļu tirdziņš. Savukārt 26.jūnijā Apes brīvdabas estrādē notiks mazie dziesmu un deju svētki. Šis notikums iecerēts kā teatralizēts uzvedums, kura dalībnieki pauž mīlestību uz dziesmu, deju un vietu, kurā dzīvo. Pasākumā piedalīsies kolektīvi no Apes, Alūksnes, Rēzeknes, Lejasciema, Stāmierienas, Priekuļiem, kā arī Igaunijas. Vairāk var uzzināt pa tālruni 64322274.

Kultūra