Piedāvās populārās mūzikas programmu “Hallelujah” 8

Rīt pulksten 19.30 Alūksnes pilsētas tautas namā notiks vokālās grupas “Ambermusic”, Tallinas Tehniskās universitātes kamerkora un Alūksnes skolotāju kora “Atzele” kopkoncerts, kas skatītāju vērtējumam piedāvās populārās mūzikas koncertprogrammu “Hallelujah”.

Koncertprogrammas “Hallelujah” režisore Ieva Dimza atklāj, ka vērienīgā projekta mērķis ir aicināt ieklausīties ne tikai pasaules melodijās, bet arī to vārdos.

Viens no šīs koncertprogrammas iniciatoriem ir Ilmārs Millers, kurš kopā ar Ilonu Ernes vada Tallinas Tehniskās universitātes kamerkori. Kolektīvs dibināts 1966.gadā, apvienojot vienkopus labākos universitātes viendabīgo koru dziedātājus. Šobrīd korī dzied ne tikai universitātes studenti, bet arī tās absolventi. Gadu gaitā koris aktīvi koncertējis un piedalījies dažādos konkursos, gūstot skatītāju un profesionāļu atzinību.

Ar vienu no koncertprogrammas iniciatoriem saistīta vokālā grupa “Ambermusic”, kas dibināta pirms četriem gadiem. Grupā dzied seši jaunieši: Ilvija Eņģele, Margarita Dudčaka, Guna Pūcīte, Oskars Upenieks, Ilmārs Millers un Sandis Stepiņš. “Savas pastāvēšanas laikā grupa veikusi gan klasiskās, gan arī populārās mūzikas ierakstus,” informē I.Dimza. Vokālā grupa guvusi atzinību daudzviet ārzemēs: Vācijā, Nīderlandē, Horvātijā, Itālijā, Lielbritānijā un Igaunijā.

Lai gan Alūksnes skolotāju koris “Atzele” alūksniešiem komentārus neprasa, šī sezona kolektīvam ir īpaša – nākamā gada martā tiks svinēts ceturtdaļgadsimts kopš kolektīva dibināšanas. Tāpat kā pārējo divu koncerta dalībnieku gadījumā, arī “Atzele” iespēju robežās cenšas aktīvi koncertēt, savu varēšanu pārbaudot konkursos Latvijā un Eiropas valstīs. Neparastajam koncertam koris pošas tā vadītāju Jāņa Baltiņa un Inas Perevertailo vadībā.

Kopā ar kaimiņvalsts kolēģiem viņi gatavo koncertprogrammu, kurā varēs dzirdēt pasaulslavenu mūziķu Djūka Elingtona, Džordža Geršvina, Leonarda Koena, Fila Kolinsa, Stinga, Bila Vizersa darbus. Repertuārā iekļauti grupu “Queen”, “The Beatles”, “Roxette” un citu skaņdarbi. Izpildīt šos darbus koriem un vokālajai grupai “Ambermusic” palīdzēs instrumentālā grupa Anda Kareļa vadībā

Komentāri 8

SVECE IR SVECE, KAS NEJŪSMO PAR PAŠDARBNIEKU MĀKSLU!

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 01:03

Oi, nu ko nu...svecei tādas prastas lietas iet klausīties.....pašdarbniekus... padod šurp vismaz Pugačovu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 16:36

žēl ,ka nebiji paklausīties. Tas tiešām bija profesionāli. Siguldas jaunieši bija profesionāļi vārda tiešākajā nozīmē. Klausītāji gan varēja būt vairāk.

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 13:00

atbilde

Svece runāja par profesionālu mākslinieku piesaistiTieši šī atšķirība nav skaidra
Kas ir Atzele un pārējie nosauktie?
Amatierkolektīvi.Kurš apgalvos pretējo?
Skaisti dzied arī babiņas no Baltinavas un piecgadīgs bērniņš " cālī"
Protams, ka šādi koncerti ir apsveicami, taču tā nav profesionālu mākslinieku piesaiste.

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 10:54

Svece ar varētu aiziet paklausīties un tad ar jaunu sparu ņemties ka nav nav nav pa viņas prātam...Jo - Alūksnē nevar nekas būt ko svece un deputāti varētu paskatīties, paklausīties.....
Lai jauks pasākums un apmierināti klausītāji!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 12:47

Kultūra