Piepildīs pūtēju orķestru skaņas

Šovasar Alūksnē notiks pūtēju orķestru pirmais defilēšanas festivāls “Alūksnes tamburmažors”, kurā ar skatītāju iemīļotām defilēšanas programmām būs aicināti piedalīties pūtēju orķestri no visas Latvijas.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka festivāla atklāšanas pasākums notiks 7.jūlijā Alūksnes Pilssalas estrādē. Tā kā tajā pašā dienā sāksies Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kolektīvi piedalīsies sacensību atklāšanas ceremonijā. “Festivāla laikā pūtēju orķestri muzicēs vairākās netradicionālās vietās pilsētā. Piemēram, Mazā prinča saliņā Alūksnes muižas parkā, uz pontonestrādes ezerā, uz administratīvās ēkas foajē jumta, lielveikalā un citviet,” viņa ziņo. Vakaru plānots noslēgt ar plašu visu festivāla dalībnieku koncertu, kurā būs skatāmas defilēšanas programmas un arī kopīga muzikāla programma. Pūtēju orķestrus Alūksnē uzņems Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (vadītāji Sandors un Ilze Līviņi).

Tiesa, pūtēju orķestru skaņas Alūksnē būs dzirdamas arī turpmākās dienas, jo līdz pat 12.jūlijam te viesosies skolēnu pūtēju orķestris no Dižonas priekšpilsētas Marsannay – la – Cote Mūzikas centra Francijā. Kopā ar orķestri Alūksnē ieradīsies arī šīs pilsētas mērs. “Alūksnes un Marsannay – la – Cote muzikālā draudzība sākusies jau pirms vairākiem gadiem, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešiem un pedagogiem, starp kuriem bija arī pūtēju orķestra mūziķi, iesaistoties starptautiskā projektā. Pērn šīs sadarbības ietvaros Alūksnē viesojās franču džeza bigbends “L’JBB”,” atgādina E.Aploka. Franču pūtēju orķestra viesošanās laikā plānots plašs koncerts Pilssalas estrādē, kurā abi orķestri muzicēs kopā ar abu pārstāvēto pašvaldību dziedātājiem.

Kultūra