Pilsēta atver vārtus svētkiem 3

Trīs dienas Alūksne bija atvērusi trejdeviņus vārtus Pilsētas svētkiem. Rītos pa tiem uzlēca saule, atklājot senās Marienburgas cietokšņa mūru stāstus un to atspulgu mūsdienu bruņinieku cīņās, liekot priecāties par bērnu skanīgajām dziesmām un neviltotajiem smiekliem, mudinot paust sajūsmu par izcilu dziedātāju balsīm un izjust dejotāju soļu ritmu ielās, aicinot ļauties balles un disko mūzikas burvībai līdz ar vakara tumsas iestāšanos, kad pēdējie saules stari pazūd aiz apvāršņa. Vairāk foto šeit.

Protams, nav iespējams būt klāt visos pasākumos, kas notiek gan Pilssalā, gan pilsētas centrā, sevišķi tad, ja tie notiek vienlaikus. Iespējams, kādam būtu gribējies pabūt visur. Manuprāt, svarīgāka ir daudzveidība un izvēles iespējas. Tāpēc veru vārtus, kas ved uz Marienburgas jeb Alūksnes nākotni. Un neesmu vīlusies, jo pirmo reizi rīkotā ģimeņu satikšanās "Trejdeviņu smaidu salā" sagādā daudz patīkamu emociju. Turklāt rodas ticība, ka alūksnieši, stārķim piepalīdzot, spēj nodrošināt nākamo paaudzi.

"Man prieks, ka Alūksnē ir tik daudz mazu bēbīšu," saka Kristīne Vimba, viena no bērnu sapņu ratiņu žūrijas komisijas locekļiem. Viņai var piekrist, jo ratiņu parādē nostājušies 28 dalībnieki, demonstrējot izdomu, oriģinalitāti, asprātību un individualitāti. Katriem ratiņiem ir kāda "odziņa". Vienbalsīgs ir pasākuma dalībnieku un skatītāju lēmums - sapņu ratu parāde būs katros Pilsētas svētkos.

Tradicionālā netradicionālo nemotorizēto peldlīdzekļu parāde kā vienmēr pulcējusi daudz skatītāju. Taču tās dalībnieku skaits arvien sarūk. Uzticīgi konkursam palikuši vien daži. Acīmredzot uzbūvēt plostu, ar kuru var doties ezerā, ir grūtāk nekā veidot krāšņu vai neparastu braucamrīku uz bērnu ratiņu bāzes. Turklāt ilggadējiem "plostniekiem" varbūt arī sāk aptrūkt idejas, taču jaunas tik viegli nerodas. Naudas un pārsteiguma balvas tiek visiem.

Ejot pa Alūksni un Pilssalu, kur ik uz soļa var just vilņojam svētku aromātus, garšas, skaņas un izjūtas, sastapt starojošus skatus un redzēt negaidītu tikšanos prieku, gribot negribot jāatzīst - trejdeviņi vārti ir atvērti svētkiem. Cik vārtu izdevies atvērt, par tik mirkļiem katrs kļuvis bagātāks. Protams, ir patīkami klausīties gan Amandas Bašmakovas un Kristīnas Zaharovas, gan Andra Ērgļa, Viktora Zemgala un "Eolikas" dziesmās koncertos, baudīt neparastas izjūtas, ko sniedz smilšu gleznu meistari, stāstot teiku par Alūksni, ieklausoties grupas "Auļi" neparastajā muzicēšanā, just lepnumu par Alūksnes tautas nama deju kopas "Jukums" skaisto deju uzvedumu "Malēnieši smalki ļaudis". Tomēr man svarīgāk šķiet ne tikai būt skatītājam, klausītājam un vērtētājam, bet līdzdalībniekam, jo tikai tad no sirds svinam savas Pilsētas svētkus.

(Vairāk par Alūksnes Pilsētas svētkiem lasiet 6.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 3

Pilnīgi piekrītu iepriekšējiem. Man bija atbraukuši ciemiņi no Austrālijas. Aizgājām ap pusvieniem uz ballīti, bet iespaids viņiem palika šausmīgs. Būtu zinājis, nebūtu vedis. Laikam Alūksnē esot atļauts atrasties sabiedriskā vietā pilnīgā dzērumā un par to nekas nedraud. Kopumā pa svētkiem jāsaka, ka nekā jauna. Katru gadu viens un tas pats. Laikam organizatoriem vairs nav izdomas.

pirms 9 gadiem, 2012.08.06 11:02

Sestdienas vakara ballītē izturēju līdz plskt. 24.00. Vēlak jau bija pretīgi skatīties uz apkārtējiem. Ārprātīga masveidīga piedzeršanās. Mūsu varonīgo policiju neredzēju nekur. Tāds "kultūras" pasākums sen nebija redzēts.

pirms 9 gadiem, 2012.08.06 10:50

Dienā viss bija super, visas dienas, bet naktī... kāpēc vajadzēja uz ielas centrālās ierīkot masu piedzeršanās vietu ???? viss pievemts, nabaga sētniekiii. Man otrā dienā kurpes lipa pie asfalta, diezgan pretīgi. Kam tad tas krogs tagad pieder, kuriem atļāva šitādu masveida dzeršanas pasākumu publisku rīkot ??????

pirms 9 gadiem, 2012.08.06 10:17

Kultūra