Pilsēta svinēs svētkus 11

No 2. līdz 4.augustam Alūksnē ar vairākiem pasākumiem tiks atzīmēti Pilsētas svētki, kuru moto šogad ir “Būt ceļā nozīmē atgriezties”.

Svētki piektdien iesāksies ar bezceļu sacensībām “Stiga Trophy”, kas pilsētas svētku ietvaros norisināsies pirmo reizi. Sacensības varēs vērot ikviens alūksnietis un pilsētas viesis, jo tās atklās ar parādes braucienu pa pilsētas ielām, bet turpināsies ar sacensībām Rūpniecības ielas 2K teritorijā. Svētku pirmā diena turpināsies ar ielu basketbola turnīru “Ghetto basket”, kas līdz šim tradicionāli norisinājās Pilssalā, taču šoreiz savu mājvietu radis pilsētas centrā Dārza ielā, posmā no Tirgotāju līdz Helēnas ielai. Vakarā pie Alūksnes Jaunās pils notiks svētku atklāšanas lielkoncerts "Mūs vieno mājas", kas tika veidots Alūksnes pilsētas Tautas nama jubilejai. Koncerts guva ļoti lielu skatītāju atzinību, tāpēc nedaudz papildināts tiks rādīts arī pilsētas svētkos. Pēc koncerta turpat pie pils būs vērojams projekciju šovs "Alūksnes Jaunās pils 150 gaismas stari", kā arī notiks vairākas pilsētas ielu ballītes. “Ņemot vērā, ka pilsētā notiek apjomīga ielu rekonstrukcija, bija ļoti sarežģīti atrast laukumu, ap kuru nebūtu šobrīd kāda tranzītiela un varētu pulcināt cilvēkus, netraucējot satiksmei. Kā svētku galveno norises vietu esam izvēlējušies pļavu iepretim pilij. Šo vietu izvēlējāmies ne vien tādēļ, ka tā atrodas tuvu centram, bet arī tamdēļ, ka Jaunā pils šogad atskatās uz 150 gadiem. Alūksnes pils ir viena no mūsu pilsētas sejām,” klāsta Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. Ielu ballītes notiks trīs vietās. Lielā Ezera ielas skvērā ballītē, ko rīko izklaides un atpūtas vieta “Klondaika”, spēlēs grupa “Savējie” un Dainis Dobelnieks, , administratīvās ēkas laukumā spēlēs grupa “Coco” un dīdžeji, te balli rīko SIA “Ašukalns”, savukārt pie Alūksnes Jaunās pils spēlēs pazīstamais Latvijas Radio 2 DJ Aivis un šo ballīti organizē SIA “Jaunozoli AVP” un SIA “Ieroči Lāčplēsis”. Savukārt ballīte jauniešiem, elektroniskās mūzikas un eksperimentu pasākums “AL Kings”, norisināsies jauniešu centra “Pa GALMS” pagalmā. S.Eglīte norāda, ka ikkatrā ballītē būs vienojošs priekšnesums – studijas „Fandango” kabarē nakts dejas.

Būs koncerti un tirgošanās

Sestdien svētki turpināsies ar amatnieku tirgu un radošajām darbnīcām pie Alūksnes Jaunās pils. Tirgotāji tirdzniecībai svētku laikā vēl var pieteikties pa tālruni 29205295. Turpat pie pils pulksten 10.00 koncertēs Valmieras Drāmas teātra dziedošo aktieru grupa “Žerāri”, 12.00 – Dailes teātra dziedošo aktieru ansamblis “Ilga”, 14.00 – grupas “No pusvārda” un pazīstamā aktiera Gunta Skrastiņa koncerts. Otrās dienas svētku rīts iesāksies arī ar akvarelistu studijas “Aqua” dalībnieku plenēru – salidojumu, kas vainagosies pulksten 16.00 ar izstādes atklāšanu, kā arī ar līdzdarbošanās pasākumiem pie “Aljas” Pilssalā. Jau 10.00 būs aktivitātes bērniem, 11.00 sāksies tradicionālā Bērnu ratiņu parāde, bet 12.00 pirmo reizi Alūksnē notiks Latvijas karaoke dziedāšanas čempionāts. O.Vācieša ielas stāvlaukumā visus pārsteigs ekstremālā šova programma “Greentrials bike tour” un sporta kluba “Spēka pasaule” aktivitātes. Visās aktivitātēs aicināti līdzdarboties kā alūksnieši, tā pilsētas viesi. S.Eglīte stāsta, ka šogad nenotiks netradicionālo plostu sacensības, jo pēdējos gados dalībniekiem par to samazinājusies interese. Taču iespējams, ka jau nākamgad plostu brauciena tradīcija tiks atjaunota. Dienas otrajā pusē, pulksten 18.00, Pilssalas estrādē skanēs mūzikls “Bitīt` rožu dārziņā”, kas ir neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa. Svētkus varēs svinēt Normunda Jakušonoka un Rīgas Zelta saules kora kopā ar Tipa orķestri naksnīgā koncertā. Pusnaktī debesīs atmirdzēs tūkstoš krāsu salūts, ko svētku organizatori iesaka vērot ezerā krastā pie “Aljas” un no Pilssalas tilta. Salūts tiks izšauts no peldvietas “Vējiņi”, tāpēc peldvieta tiks slēgta jau no pulksten 20.00. Pēc salūta pie „Aljas” muzicēt turpinās DJ Roberts Lejasmeijers, bet estrādē - Atis un Jānis Auzāni.

Ierobežos satiksmi

Svētku izskaņā svētdien, 4.augustā, administratīvās ēkas laukumā notiks retro motociklu un automašīnu Vidzemes turneja. Tie būs igauņu motociklisti un retro automašīnu braucēji, kuri dodas ekskursijas braucienā pa Vidzemi. Transportlīdzekļi būs vismaz 25 gadus veci, vecākajam auto būs pat vairāk par 60 gadiem. Vēlāk notiks kapusvētki Lielajos un Mazajos kapos, bet dienas vidū pulksten 13.00 Tempļakalnā skanēs skaists šlāgermūzikas koncerts grupas "Lauku muzikanti" izpildījumā. Arī šogad kapos pašvaldības aģentūra “Spodra” organizē ziedu tirdzniecību un tai var pieteikties pa tālruni 26161235.

Svētku laikā tiks noteikti arī vairāki ierobežojumi un svētku organizatori, Alūksnes novada pašvaldība un Alūksnes pilsētas Tautas nams, aicina alūksniešus būt saprotošiem. Piektdien pa dienu un vakarā būs slēgta Dārza iela posmā no Tirgotāju līdz Helēnas ielām. “Lai gan viena no piektdienas vakara ballītēm notiks Lielā Ezera ielas skvērā, diemžēl pilnībā šo ielu nevaram slēgt. Tāpēc aicinām alūksniešus pārdomāt savus braukšanas maršrutus un neizvēlēties šo ielu, saudzējot tos, kuri būs izvēlējušies šo balles vietu. Jāteic gan, ka pārsteiguma - kabarē deju laikā nakts melnumā uz brīdi iela būs slēgta. Slēgts gan transportam, gan gājējiem būs arī Pils ielas posms iepretim pilij. Tas ir drošības apsvērumu dēļ, jo uz Pils ielas šai posmā tiks izvietota gaismas projekciju tehnika un salūta efekti,” stāsta tautas nama direktore Sanita Bērziņa.

Aicina pārvietoties kājām

Savukārt sestdien jau no agra rīta transportlīdzekļu kustībai tiks slēgta Pilssala, Pils un O.Vācieša ielu posmi, ņemot vērā aktivitāšu vietas. Savukārt jau no 16.30 O.Vācieša ielas posms, Pilssalas un Skolas ielas tiks veidotas kā maksas stāvlaukumi, kur novietot automašīnas tiem, kuri dodas uz mūziklu un vakara pasākumiem Pilssalā. Automašīnas stāvvieta maksās latu. Svētku organizatori aicina vietējos iedzīvotājus, ņemot vērā ielu rekonstrukciju un lielo svētku apmeklētāju skaituiespēju robežās izvēlēties doties uz Pilssalas pasākumiem kājām, ļaujot automašīnas novietot pilsētas viesiem. “Ja pilsētas viesi bez auto transporta iztikt nevar, tad mēs mājinieki varam, tāpēc aicinu vairāk pārvietoties kājām. Pilsētā notiek vairāki rekonstrukciju darbi, tāpēc aicinu būt saprotošiem,” teic novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un atklāj, ka svētku laikā būvnieki darbus pārtrauks, lai nebojātu svētku atmosfēru. Izpilddirektore Janīna Čugunova vēsta, ka svētku laikā galvenā tranzītiela Pils iela būs atvērta. “Ļoti ceram, ka laika apstākļi būs labvēlīgi un būvnieki Miera ielas krustojumu noasfaltēs līdz svētkiem. Papildinot lūgumu svētkos pārvietoties kājām, arī šogad pašvaldība organizēs bezmaksas autobusus uz kapsētu un atpakaļ. Autobusi kursēs regulāri – līdz ko viens būs piepildījies ar braucējiem, tas dosies prom, vietā brauks cits un nebūs jāgaida,” norāda J.Čugunova. Tāpat arī svētku laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar lielāku kņadu un troksni pilsētā. “Svētkus svinam reizi gadā un svētkiem līdzi nāk arī troksnis, kas nebeigsies desmitos vakarā. Atvainojamies jau iepriekš par sagādātajām neērtībām un aicinām ikvienu alūksnieti piedalīties svētku pasākumos, ” teic priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Svētku organizatori pateicas galvenajam svētku atbalstītājam “SEB banka”, arī atbalstītājiem “Baltikums”, “Gjensidige”, “Alūksnes Ziņas”, “Malienas Ziņas”, “Vidzemes televīzija”, www.maneklitis.lv un visiem ielu ballīšu rīkotājiem.

Komentāri 11

svētki

Un kas par to, ka līst! Atstāj vienreiz savas augstpapēžu kurpes mājās un baudi svētkus. Gan jau pienāks svētki, kad visas ielas būs kā konfektes. Nečīksti, ej meklēt gumijniekus!

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 22:52

SS

alūksnieši 29.07.2013. 19:07:30
Paldies novada domei par vērienīgo svētku organizēšanu, neskatoties un neērtībām, kas radušās rekonstruējot ielas!
Visiem jauku nedēļas nogali ! Lai svētki izdodas !
----------------------------------------------------------------------------
Alūksniešiem kopā ar novada domi vajag laikus brīdināt viesus ierasties uz svētkiem gumijas zābakos un braukt ar džipiem !!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 21:38

to 29.07.2013. 18:01:09
Kā tu, būdams impotents, to izdarīsi? Skaliņu piesiesi?

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 20:09

alūksnieši

Paldies novada domei par vērienīgo svētku organizēšanu, neskatoties un neērtībām, kas radušās rekonstruējot ielas!
Visiem jauku nedēļas nogali ! Lai svētki izdodas !

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 19:07

Kādi vēl svētki?! Totāls murgs ar izdangātām bedrēm un mašinu laušanu. Ciemiņi būs "stāvā sajūsmā".

pirms 7 gadiem, 2013.07.29 17:11

paldies!

Piektdien bija fantastiska svētku atklāšana-kulminācija. No visa piedāvājuma izvēlējos, kas patīk man un baudīju. Paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 07:37

''''''

Paldies svētku rīkotājiem! Visa bija par daudz! Svētki bija tādi izstiepti bez svētku kulminācijas un svinīguma. Labāk mazāk, bet ar gaumi.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 19:03

Kultūra