Pirmie svētki – ziemā 18

Kā baltajā sniegā ar krāsām iezīmējas pasaku pūķa, sapņu pils, sniegavīra un citas skulptūras, tā ar mūzikas skaņu, ugunskuru dūmu, ēdienu smaržu, deju un atrakciju kustību prieku pārpilni veidojas pirmie Alūksnes muižas parka svētki.

Alūksnes novada domes kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte norāda, ka svētki ir Jaunās pils kompleksa ēku un muižas parka rekonstrukcijas projekta sastāvdaļa. “Alūksne ir Ziemeļvidzemes pērle. Pilsēta, kurā sniegs ir gandrīz katru ziemu. Arī šobrīd ziema mums ir dāvājusi brīnišķīgu dienu atpūtai muižas parkā, kas vēsturiski ir veidots šim mērķim,” uzsver S.Eglīte, atklājot svētkus. Viņa aicina izmantot visas iespējas, ko piedāvā pasākuma organizatori ne tikai parkā, piedaloties spēlē “Alūksnes leģenda”, bet arī sniega pilsētiņā bērniem un Jaunajā pilī, kur viesmīlīgi sagaida tās saimnieku baronu Fītinghofu pāris – Inita Veismane un Didzis Eglītis, muižas ļaudis un amatnieki. Gan atjaunotā pils fasāde, gan muzejā izveidotā ekspozīcija, gan filma DVD formātā par pils kompleksu un parku, gan Jaunās pils mājas lapa internetā ļauj secināt, cik daudz ir paveikts projektā, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. Kā jau svētkos pils telpās skan mūzika, var cienāties ar barona bonbongām vai malkot kādu dzērienu. “Pils ir ieguvusi rozā krāsu, kas dažam patīk, dažam nepatīk. Taču visiem ir jāatzīst, ka tagad no ārpuses tā izskatās daudz labāk. Ceram, ka arī no iekšpuses pils lēnām pārvērtīsies un kļūs par skaistāko ēku mūsu pilsētas centrā, ar ko varēsim lepoties,” saka S.Eglīte.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 27.februāra numurā vai pērc maksas rakstu šeit .

Vairāk foto šeit

Komentāri 18

Cepums izvilkts no maisiņa, pusdienas un braukšana par maksu un kas tālāk? Kut tad palika par Eiropas projektu naudām? Kur ētika, kur estētika? Kur smalkie muižas svētki! Karstvīni un bombongas, kas vēl aizmirsts!?

pirms 9 gadiem, 2012.02.29 10:52

es

Nesaprotu divi pazīstami bērni stāv rindā pie sniegavīra, viens bērns sniegavīra pogās samet trīs bumbiņas tam balvā tiek cepums no maisiņa, bet otrs met un tam tiek čupa čups tad kā jutās tas kuram tika tas cepums no maisiņa mazliet taču jāpadomā un jaizdomā lidz galam.
Zalais paladziņš ar bumbu nošpikots no Gulbenes rūķiem, kas vairs bērnam nebija interesanti, jo uzreiz pateica, ka tas jau bija Gulbenē. Nekur nekas nebija teikts, ka būs pie ''Vējiņa'' pāedamas pusdienas ( par maksu) ,jo bija bērni,kas bija bez vecākiem viņi taču nezināja, ka vecākiem jāpajautā nauda lidzi, lai izvizinātos ar zirgu kamanās arī nebija nekas rakstīts par 0.50 santīmiem ne Alūksnes novada vēstīs, ne arī bukletos. Par norādem tiešām bija vērts padomāt!

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 19:08

vecis-vectētiņš

"VARBŪT TAD MĒS NORMĀLIE VARĒSIM IZIET IELĀS UN PRIECĀTIES PAR DZĪVI UN BAUDĪT TO."

Kas ir tie normālie? Tie, ka sēž domē un kasa savas resnās pakaļas?

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 18:52

iebraucejs

Paskatoties no mana viedokla, man likas, ka parak liela teritorija panemta. Varbut varetu kaut ko nedaudz samazinat, vai ari ko rikot nakosa diena. Ledus apli jau vareja tiesam atstat uz otru dienu. Vareja varbut sakt piektdien vakara. bet to ko redzeju patika. It seviski ledus banitis, bet kurs ir autors?Bet ka jau saka tad pirmais blinis ne vienmer tas labakais.
nevajag cikstet un pasiem piedalities svetku veidosana ar saviem ierosinajumiem. Protam pie noteikuma ja jusu pasvaldiba uzklausa jusu ierosinajumus

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 11:54

Dana Āboliņa

Vairak tādu,kas domā tāpat kā tie,kas raksta zem nika vectētiņš un anna!

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 10:18

mamma

par čupa-čups pilnībā piekrītu: ikdienā nav grēks bērniem tādus pirkt, bet kad uzdāvina - tad jābļauj pa visu portālu! Šauro pierīšu domāšana.
Daudzas lietas Alūksnē nevar īstenot, uzlabot tieši tādēļ, ka šeit ir tik negatīvi noskaņoti cilvēki, skaudīgi un naidīgi, ar sajūtu, ka nekad nekas nav labi, rūgumpodi!

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 08:45

Lai kā arī tur bija vai nebija, bet kopumā man patika! Bija interesanti! Vismaz kaut kas savādāks! Ceru, ka svētki būs arī turpmāk! Paldies organizatoriem!

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 08:16

anna

...Ja cilvēks ir tendēts visur redzēt tikai slikto, viņš ir slims, pamazām kļūst par nepieskaitāmu... Kā var dzīvot un būt normāls, ja Tevi visu pārņem melnais, negatīvais?...
Skaisti svētki, pārdomāti, ar iespējām izpausties, atpūsties, relaksēties, atslēgties no ikdienas problēmām! Paldies organizatoriem, tas tiešām varētu būt Alūksnē jaunas tradīcijas sākums! Tātad - tā turpināt!
Ieteikums no draudzenes, kura svētkos nepiedalījās - gribētos redzēt ledus skulptūras nosaukumu un autoru.

pirms 9 gadiem, 2012.02.28 07:24

vectētiņš

Mīļie Alūksnes iedzīvotāji!!


VAI JUMS VIENREIZ KAUT KAS BŪS LABI?????????

NAV PASĀKUMA SLIKTI, IR PASĀKUMS SLIKTI!!

NU NEPATĪK TINIETIES DZĪVOT TUR, KUR VISS TĀ, KĀ JUMS PATĪK. VARBŪT TAD MĒS NORMĀLIE VARĒSIM IZIET IELĀS UN PRIECĀTIES PAR DZĪVI UN BAUDĪT TO.
RŪGUMPODI GATAVIE!!


VECMĀMIŅAI -------------------------------------------ATBILDE
Mīļā omīt, kādu piemēru Jūs ar šo savu bezgala skaisto komentāru rādāt saviem mazbērniem??
Tad jau sanāk, ka jūsu laikos par balvām bija nezin kādi dārgumi??
Un kas ir ar to zupas bļodu????

Vajadzētu to Jums uzvilkt galvā!!!!!!! Es tiešām nesaprotu, kas ir slikts, ja dabū zupas bļodiņu!!
Viens padoms tev -
Omīt brauc uz Lasvegasu tur tev īstā vieta.

p.s. atvainojos par drukas kļūdām, bet esmu dusmīgs!!!

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 21:45

keķs

Vispār tas bija kārtējais ķeksītis:
labirintiem pietrūka normāla augstuma,
ar sniega figūram pašvaki gāja,
haotisks snovborda šovs bez drošības,
utt.
Tomēr vajag profesionālu režisoru,
kas ir inovatīvs un spēj precīzi koordinēt...

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 21:27

Maija

Arī mēs ar ģimeni bijām svētkos, mums patika! Svētki bija lai tajos aktīvi piedalītos, mēs piedalījāmies (un ne jau balvu dēļ!) un mums bija patiešām interesanti! Paldies organizatoriem!

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 20:41

ir jāmāk!

Svētkus organizēt ir jāmāk! Tie ir jāprot plānot no sākuma līdz beigām! Mums tik daudz organizatoru ar stāžu!

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 20:39

Inese

Arī es tur biju. Pati esmu pasākumu organizatore, zinu, ka tādus lielus svētkus nav viegli noorganizēt, bet ziniet, man gan ir mēle mutē. Visu laiku tika skandināts mikrafonā,ka pie darboņiem ar dzeltenajām šallītēm var iegūt info un uzjautāt, ja kas nesaprotams, es tā darīju. Par čupačupsu arī var pastrīdēties, tad , kad tas bērns aiz muguras to pērk, tad mēs nesatraucamies, jo neredzam, bet nu viens tāds saldums no pilsētas - tad kaitīgi. Elpot arī vairs nav veselīgi. Nu ejiet uz domi, vajadzīgajos laikos, pie atbildīgajām personām, izsakiet savas pretenzijas, varbūt nākamreiz ņems vērā. Te jau viegli pazākāt - neredz, kas to dara.

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 19:40

vecmāmiņa

Bija sludināts, ka būs balvas atrakciju dalībniekiem-patiešām balvā-cepums maisiņā??? Visi pasākumi sākas vienā laikā, nekur nebija norādes kur kas notiek, kā tikt uz nākošo pasākumu. Un vislielākais pārsteigums bija, kad iziet labirintu pie I.D., tad dabūt bezmaksas zupas bļodiņu? vai tad šie ir svētki? Balvās mazākajiem bērniem viskaitīgākais čupačups? Vai tiešām Eiropas projektā pietrūka naudiņas bērniem?

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 19:08

hi-aluksniete

Kas kaķim asti cels, ja ne pats sev...

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 17:37

aluksniete

Paldies organizatoriem par svētku sarīkošanu un visiem, kas iesaistījās, lai tie notiktu - mūsu ģimenei šie svētki ļoti patika! Manuprāt, Alūksnes Muižas parka svētki varētu kļūt Alūksnē par jauku tradīciju, kopā pulcējot īpaši ģimenes ar bērniem, kā arī citus novada ļaudis.
Ļoti brīnišķīgas ir diennakts tumšajā laikā izgaismotās ledus skulptūras - super!

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 14:42

Kultūra