Pirmo reizi Apes novadā svinēja Bērnības svētkus

Bērnības svētki sākās ar dziesmu par laimīgo zemi. Bizmārītes aicināja ieklausīties pasakā par kādu meiteni, kuras vienīgā vēlēšanās bija, lai visa viņas ģimene ir laimīga! Kas nepieciešams, lai mēs būtu laimīgi!?

Svētkos  piedalījās 10 bērni, 9 no Apes novada un viens, pats mazākais mazulītis no Smiltenes novada. Vecākiem un bērnam tika izsniegta apliecība ar bērna jauno krustvecāku vārdiem. Katram bērnam tika veltīta īpaša uzmanība, katrs mazais saņēma īpaši viņam gatavotu čučam spilvenu ar kabatiņu, kur paslēpt končas un lielu speciāli stādītu saules puķi, par, ko rūpēties, jo arī bērns ir kā zieds, par kuru jārūpējas, lai viņš augtu un spētu uzziedēt. Krustvecāki bērnus izšūpoja izgreznotās šūpolēs, katram kabatā tika ielikts jauks vēlējums un rokās cukurotās dzērvenes un bizmārīšu balons, lai kāds sapnis  varētu pacelties gaisā un piepildīties. Vizinājāmies mantu kastēs, rotājāmies ar bizmārīšu krellēm, rotaļājāmies ar sapņu vilcieniņu un cēlām, mūsuprāt, laimīgās mājas no lego klučiem.
Pasākumu vadīja 4 bizmārītes – Zane Tetere, Katrīna Būda, Santa Sāre – Gerža, Kristīne Vilemsone. Svētku noformējumu veidoja un iedvesmoja Sana Raipale.

Es tikai vēlos, lai mēs visi esam laimīgi! Tāds novēlējums skanēja no bizmārītes svētku izskaņā! Bērnība -  ir tā zeme, uz kuru aizceļot vēlamies mēs visi.

Kultūra