Pošas mazajiem Dziesmu un deju svētkiem

Sestdien, 2.jūnijā, Trapenes pagastā notiks Apes novada mazie Dziesmu un deju svētki “Skan dziesma lapegļu gatvē Trapenē”. Šogad pasākums notiks desmito reizi, tāpēc svētki solās būt sevišķi krāšņi.

“Savulaik tradīcija iedibināta ar mērķi ļaut parādīt skolēniem, ko viņi gada laikā ir iemācījušies. Pamazām skolēniem pievienojās kultūras nama kolektīvi, līdz tagad tie izauguši par samērā lieliem svētkiem, kas pulcē dalībniekus no vairākiem Latvijas novadiem,” skaidro Trapenes pagasta kultūras nama vadītāja Svetlana Spalviņa. Plānots, ka šogad svētki pulcēs gandrīz 200 dalībniekus. Mazos Dziesmu un deju svētkus ieskandinās Trapenes sieviešu vokālais ansamblis “Ilūzijas”, senioru deju kopa “Bormanītes”, kā arī ritma deju grupas “Žagatiņas” un “Sound beat”. Koncerts “Dažādā Trapene” sāksies pulksten 14.00 pie kultūras nama.

Savukārt pulksten 18.30 sāksies gājiens uz Trapenes pagasta estrādi. “Iepriekšējos gados mēs esam devušies gājienā no pagasta pārvaldes ēkas. Šogad būs citādāk. Šoreiz dalībnieki sasveicināsies ar skatītājiem un lapegļu gatvi, dodoties tai cauri,” iepazīstina S.Spalviņa. Gājienā “Gatves deja” piedalīsies visi vakara koncerta dalībnieki: sākot no Apes novada koriem un deju kolektīviem līdz pat īpašajiem viesiem – Cēsu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Saulgrieži”, Parksepas pūtēju orķestra un Lahedas dejotājiem (Igaunija). Viņu koncerts estrādē sāksies pulksten 19.00 (pasākuma režisore Sanita Eglīte)

Kultūra