Prāta laboratorijā labākie – apenieši 4

Sestdien, 30.janvārī, Apes tautas namā jau trešo reizi pulcējās Alūksnes un Apes novadu erudīti, sacenšoties spēlē “Prāta laboratorija”. Šoreiz uzvarētāju titulu 18 komandu konkurencē atguva pirmās kārtas uzvarētāji, apenieši “Kaimiņu būšana”, otrajā un trešajā vietā atstājot alūksniešus  - attiecīgi jaunpienācējus “Malēnijas negudrie” un pagājušās kārtas uzvarētājus “Poļu zvejnieki”. Otrās vietas ieguvēji tika noteikti komandas kapteiņu papildspēlē, kur zinošāki izrādījās “Malēnijas negudrie”, informē pasākuma organizatori.

Spēlē piedalījās kupls dalībnieku skaits – teju 90. Erudīti, vecumā no dažiem mēnešiem līdz pat astoņdesmit gadiem, bija ieradušies no Apes, Alūksnes, Jaunlaicenes, Ilzenes un arī JaunannasPēc pasākuma dalībnieki visatzinīgāk novērtēja spēles raundus par Latvijas Valsts prezidentiem un 1991.gada barikādēm, kā grūtākos atzina vizuālo kārtu jautājumus par sporta spēļu laukumiem un Latvijas pilīm. Kā allaž dalībnieki sacentās arī aktualitāšu  un mūzikas pārzināšanā, vērīgi skatījās video un atbildēja uz jautājumiem “mix” jeb dažādo jautājumu raundā. Vislabāk komandām veicās jautājumos par janvāra jubilāra – Raimonda Paula – daiļradi. Visu trīs kārtu kopvērtējumā līdera vietu nemainīgi saglabā “Kaimiņu būšana”, viņiem seko “Neprātīgi prātīgo partija” no Alūksnes un apenieši “Zaķi”.

“Pēc spēles ir liels gandarījums par to, ka ar savu darbu esam sarūpējuši aizraujošu un interesantu vakaru 90 dalībniekiem. Prieks, ka mūsu novados ir tik daudz cilvēku, kuri vēlas ne tikai labi pavadīt vakaru, bet darīt to intelektuāli un pamielot savu prātu ar interesantiem faktiem,” norāda organizators Roberts Zvejnieks. Viņš arī stāsta, ka lielu prieku sagādā vakari, kuros tiek gatavoti 70 spēlē esošie jautājumi. R.Zvejnieks neslēpj, ka, gatavojot jautājumus, savas zināšanas papildina arī pats.

Organizatori pauž gandarījumu, ka spēlei balvas atvēlēja jau krietni lielāks skaits labvēļu.     Balviņas bija sagādājuši: “Andas darbnīca”, z/s “Rumpāni” un “Pumpuri”, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēnu mācību firma “For Happiness”, Rasma Harju, uzņēmums “Verry Berry”, Bejas pamatskolas skolēni un darbmācības skolotājs Salvis Leimanis, ceļojumu aģentūra “Apkārt pasaulei”, Alūksnes un Apes novada fonds, kā arī Apes novada dome un Apes Tūrisma un informācijas centrs. Paldies atbalstītājiem un visiem iesaistītajiem pasākuma organizēšanā, šoreiz īpašs paldies Apes novada tūrisma organizatorei Astrai Bindei!

Plānots, ka šajā sezonā tiks aizvadītas vēl trīs spēles, no kurām nākamā būs jau 27.februārī, Apes tautas namā plkst.18.00. Pieteikšanās līdz 24.februārim pa e-pastu [email protected] . Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums un dalībnieku vārdi, viena no dalībniekiem kontaktinformācija (tel. nr., e-pasta adrese). Komandām, kuras būs iepriekš pieteikušās, dalības maksa 5 eiro, komandām, kuras ieradīsies bez iepriekšējas reģistrācijas, dalības maksa 8 eiro. Dalības maksa veidos kopējo balvu fondu.
Pasākumā aicinām piedalīties arī jaunizveidotas komandas 2-5 dalībnieku sastāvā. Tā kā tēmas un jautājumi ir dažnedažādi, rosinām komandas veidot gan no dažādu profesiju un interešu cilvēkiem, gan arī visa vecuma dalībniekiem. Dalības maksa pasākumā ir 5 eiro komandai, kas kopsummā veido balvu fondu pirmajām trim vietām.

Foto šeit.

Komentāri 4

!!!

Kolosāli malači A. un R. Zvejnieki...paskat cik daudz cilvēku, kuri grib un piedalās.....
Kas par lietu ka Alūksnē neko tādu nevar uztaisīt?
Tādas visādas prāta izklaides daudz kur sarīko...
Ape - super!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.02 09:14

Uldis

Nav jau visam jābūt obligāti Alūksnē. Līdz Apei aizbraukt 4 vai 5 cilvēkiem nesanāk nekāds miljons...

pirms 4 gadiem, 2016.02.02 22:41

Es.

Protams nav jau pārāk grūti aizbraukt līdz Apei, tomēr ļoti gaidu kad kas līdzīgs notiks Alūksnē!

pirms 4 gadiem, 2016.02.05 12:10

Kultūra