“Prāta laboratorijas” otrajā kārtā - sīva konkurence 17

Gadā nogalē, 26.decembrī Apē dalībniekus pulcēja erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” otrā kārta, kurā piedalījās 21 komanda. Spēle ritēja saspringti līdz pašai izskaņai, jo vaiākas komandas uzrādīja vienādus rezultātus kārtu no kārtas. Uzvarētāju komanda tika noskaidrota tikai komandu kapteiņu papildspēlē, kurā zinošāka izrādījās alūksniešu komanda “Poļu zvejnieki”. Otro vietu izcīnīja Apes “Ne-zinīši”, bet trešo vietu arī apeniešu komanda “Deals”.

Šoreiz komandas sacentās zināšanās gan jauājumos par Ziemassvētkiem, vēsturi, aktualitātēm un mūziku, gan jautājumos par ģērboņiem, galda spēlēm un latviešu literatūru.

Jānorāda, ka iepriekšējā spēles kārtā, kas notika pērnā gada 28.novembrī un kurā piedalījās 12 komandas, uzvaras laurus plūca Apes komanda “Kaimiņu būšana”, kura šoreiz ieņēma dalītu 4-6 vietu un no goda pjedestāla atpalika tikai par pus punktu. Taču tas komandai “Kaimiņu būšana” neliedz abu spēļu kopvērtējumā saglabāt līderu pozīcijas. Otro vietu kopvērtējumā ieņem “Neprātīgi prātīgo partija” no Alūksnes,bet trešo apenieši “Zaķi”.

“Šoreiz bijām sagatavojuši nedaudz grūtākus jautājumus nekā iepriekšējā reizē un tas arī atspoguļojās rezultātos. Vislabāk komandām veicās ar latviešu autoru un darbu atpazīšanu literatūras kārtā, kā arī galda spēļu raundā,visgrūtāk gāja ar pilsētu ģērboņiem,” atklāj organizators Roberts Zvejnieks. Viņš arī pauž gandarījumu, ka sākotnējā ideja - sarīkot viktorīnas vakaru draugiem un ģimenei - nu pāraugusi plaši apmeklētā pasākumā gan Apes, gan Alūksnes novada iedzīvotājiem. Kopumā vairāk nekā 100 dalībnieku bija pulcējušies ne tikai Apes un Alūksnes, bet arī Ilzenes, Veclaicenes, Jaunlaicenes, Gulbenes un Rīgas.

Īpašos Alūksnes novada domes un Apes Tūrisma informācijas centra davātos novadu kalendārus 2016.gadam saņēma attiecīgi uzvarētāju komanda un apvienība “Deals”, kuri izrādījās zinošākie par Ziemassvētku tematiku. Otrās, trešās un ceturtās vietas ieguvēji saņēma arī izdevēja Jāņa Poļa sarūpētās grāmatas par Alūksni un mūsu novadniekiem.

Lielu paldies pasākuma rīkotāji Arita un Roberts Zvejnieki saka ne tikai iepriekš minētajiem balvu sarūpētājiem, bet arī Apes tautas nama kolektīvam un Apes novada domes jaunatnes lietu speciālistam Mārtiņam Janušam. Viņi arī aicina vietējās organizācijas un uzņēmumus atbalstīt erudīcijas vakara dalībniekus, sarūpējot suvenīrus, grāmatas vai dāvanu kartes arī turpmāk.

Patīkamu pārsteigumu abās spēlēs sagadāja komandas "Kavētāji", " Deals", "Neprātīgi prātīgo partija" un "Poļu zvejnieki", kuri iegūto naudas balvu ziedoja Alūksnes un Apes novadu fonda akcijai "Pils lauvām". Tas iedvesmojis organizatorus Lieldienās rīkot labdarības "Prāta laboratorijas" spēles kārtu.

Nākamā “Prāta laboratorijas” kārta notiks 30.janvārī, Apes tautas namā plkst.18.00. Pieteikšanās līdz 27.janvārim pa e-pastu [email protected] . Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums un dalībnieku vārdi, viena no dalībniekiem kontaktinformācija (tel. nr., e-pasta adrese). Komandām, kuras būs iepriekš pieteikušās, dalības maksa 5 eiro, komandām, kuras ieradīsies bez iepriekšējas reģistrācijas, dalības maksa 8 eiro. Dalības maksa veidos kopējo balvu fondu.

Pasākumā aicinām piedalīties komandas 2-5 dalībnieku sastāvā. Tā kā tēmas un jautājumi ir dažnedažādi, rosinām komandas veidot gan no dažādu profesiju un interešu cilvēkiem, gan arī visa vecuma dalībniekiem.

Informāciju par turpmākiem erudīcijas vakariem iespējams saņemt "Pāta laboratorijas" Facebook lapā (Facebook.com/PrataLaboratorija), Apes novada domes mājaslapā vai elektroniski, rakstot uz e-pastu [email protected] .

***

www.apesnovads.lv sociālajos tīklos informē, ka Prāta laboratorijas 2.kārta Apē 27.decembrī pulcēja 21 komandu un vairāk nekā 100 dalībnieku no Apes, Alūksnes, Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ilzenes un Rīgas.

"Spēle bija tiešām aizraujoša - daudzveidīgi jautājumi, priecīga svētku noskaņa, sacensību azarts līdz pat pēdējam mirklim! Ar nepacietību gaidīsim nākamo "Prāta laboratoriju"! Sirsnīgs paldies organizatoriem un atbalstītājiem!" www.facebok.com šo pasākumu komentē Apes tūrisma speciāliste, vides gide Astra Binde.

Komentāri 17

jaaaa...

Tas tiesa.

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 01:09

.........

nu, Jānim Polim jau nu tās dāmas uzvarai nebija vajadzīgas, īpaši mazā Zvejniece. ja nu vienīgi komandas nosaukumam...

pirms 5 gadiem, 2015.12.29 21:08

kk

A naudiņu saņēma visi.

pirms 5 gadiem, 2015.12.29 22:48

dalībnieks

vislabāk veicās tām komandām, kuru sastāvā bija gan jaunieši gan dzīvesgudrie seniori

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 17:05

se >to kk

vinnēto naudiņu ziedoja Alūksnes pils lauvu skulptūru atjaunošanai!

pirms 5 gadiem, 2016.01.02 10:33

nemuldat

Arī es tur gribētu būt Neuzdrošinājos.Lai veicas.Vismaz cilvēki kautko dara.

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 08:03

???

Riebīgi,,,,paši nevēlas, nejēdz, uttt, bet noriet tos kuri dara?????
Un tas ir lieliski ka PAŠI organizē, vai kādam no Rīgas jābrauc to darīt? tad tie daži "gudrīši" būtu pieteikušies ar savām "izcilajām" zināšanām?
Kur var būt tik nenovīdīgi cilvēki? KUR, KĀPĒC?

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 09:13

kk

Pa to ka organizē- MALAČI!!! Ja pats domā jautājumus tad pašam piedalīties un savākt naudas balvas gan man neliekās forši.??? filtrē domu,ja nespēj mēģini piedalīties prāta spēlēs un trenējies nevis noreij tos kas izprot "spēles" noteikumus.

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 16:25

nu

man gan likās, ka viss godīgi notika. To rādīja punkti kārtās. Ja kādam atbildes būtu zinātas iepriekš, būtu pavisam citādāki rezultāti.
Neskaudiet! Foršs un saturīgs pasākums, lūgums turpināt!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.30 17:03

nuuu

Vecgada sveiciens "izpratējam"
Es neesmu no spēlētājiem, bet priecājos par tiem kuri piedalījās..
Nu re, būs atkal jaunas prāta spēles, jācer ka organizēs IZPRATĒJS un pārējie, kuriem liekas ka nu gan balvas sagrābuši neīstie,,,
Cerībā ka anonīmais izpratējs sāks ko darīt lai būtu tā kā viņam gribas - lai nāk Jaunais gads!!!

pirms 5 gadiem, 2015.12.31 15:10

nemuldat

Neapmierinātie-piedalaties un spoži novinnat.Organizētāji-turpinat.Varbūt iesācējiem kaut ko vienkāršāku,dažādas grūtības pakāpes,lai tādi kā es uzdrošinātos.Laimīgu Jauno gadu.

pirms 5 gadiem, 2015.12.31 16:10

nelamājies!

neviens te nav neapmierināts, tikai pauž viedokļus, arī piekrītu, ka Polis viens pats tur varēja uzvinnēt visus. bet kundzei ar nav ne vainas

pirms 5 gadiem, 2016.01.02 07:21

haha

nu nav viņš nemaz tik gudrs, laiž pamatīgas glupības reizēm, tikai tā aktierspēļe pārliecinoša.

pirms 5 gadiem, 2016.01.02 19:17

Kultūra