Pretendē uz finansējumu

Alūksnes pilsētas tautas nams gatavojas startēt biedrības “Alūksnes lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā ar projektu, kas paredz trīs tautas nama amatiermākslas kolektīvu tērpu un aprīkojuma iegādi.

Projekta koordinatore Līga Langrāte informē, ka šie kolektīvi ir deju kopa “Jukums”, skolotāju koris “Atzele” un Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis”.

Pirmo divu kolektīvu gadījumā plānots iegūt finansējumu tērpu iegādei. “Jukumam” nepieciešami 16 Alūksnes novada 20.gadsimta sākuma ierēdņu un viņu sievu tērpi, ko iecerēts veidot, balstoties uz Alūksnes muzeja un Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja materiāliem. “Atzeles” gadījumā tie būs 40 sieviešu koncerttērpi. Savukārt “Sliekšņa” iesaistīšanās projektā saistīta ar materiālās bāzes papildināšanu izrāžu nodrošināšanai, ko savām vajadzībām varēs izmantot arī citi tautas nama kolektīvi. “Mūsu laikos skatītāji pieprasa ne tikai labi nodejotu deju, nodziedātu dziesmu vai aktierspēli, bet arī pievilcīgu vizuālo tēlu un atbilstošu skatuves iekārtojumu,” uzsver L.Langrāte, piebilstot, ka nākamajā gadā “Atzelei” un “Jukumam” gaidāmas apaļas jubilejas, kad koris svinēs 25, bet deju kopa – 20 gadu pastāvēšanu.

Ar projekta starpniecību plānots iegādāties arī digitālo kopētāju un projektoru tautas namam. Lai piedalītos konkursā, nepieciešams Alūksnes novada domes lēmums par iespējamā līdzfinansējuma nodrošināšanu, tāpēc ar šīm iecerēm tika iepazīstināti izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputāti. Viņi šo iniciatīvu atbalstīja, novirzot jautājuma tālāko izskatīšanu finanšu komitejas sēdē.

Kultūra