“Princese uz zirņa” Alūksnē

21.aprīlī 18.30 Alūksnes Kultūras centrā būs skatāma muzikāla pasaka ar jokiem visai ģimenei “Princese uz zirņa”.

Izrāde, kuras pamatā ir viesiem zināmā un tradicionālā pasaka, asprātīgā veidā stāsta par to, kas notiek, ja bērnus pārmērīgi lutina un izdabā visām viņu vēlmēm. Tā karaliene audzina savu princi, kuram jau nedaudz pāri 30 gadiem, bet skola vēl nav pabeigta. Pie tā , protams, vainīgas ir skolotājas, kas neprot ieinteresēt bērnu mācīties. Līdzīga situācija ir ar princesi, kura aug ļoti pārtikušā ģimenē.  Viņas māmiņa uzskata, ka labai mātei ir jādara pilnīgi viss, lai viņas bērns saņem no dzīves saņemtu visu, ko vien vēlas, tai skaitā arī princi. Izrādes veidotāji ar labsirdīgu ironiju pasmaida par “karalisko” audzināšanu un “zilajām asinīm”.  Pasaka beidzas laimīgi un princese, izdzīvojot visu rituālu ar gultu un zirni, saņem savu princi. Skatītājs pats var izlemt vai tā ir tā lielākā laime dzīvē.  Jokus izrādē vienlīdz labi tver gan pieaugušie, gan bērni. Visiem izrāde  paiet kā vien acumirklis, kaut gan tā ir pusotru stundu ilga.

Izrāde skatītājus vedīs gan pasakainā karaļpilī, gan mūsdienīgā skolā, gan burves – ekstrasenses salonā, gan sapņu pasaulē.  Skatītāji tiks pārsteigti ar ļoti mūsdienīgiem notikumiem, ko mums paver Skype iespējas, un tas ir princešu konkurss, kurā piedalās bērnu un tīņu iemīļotās popzvaigznes, skaistumkaralienes. 

Izrādes galvenā vērtība ir asprātīgie teksti, skaistās dziesmu melodijas, videoprojekcijas, tērpi un dejas.
Piedalās: Karaliene - Indra Burkovska (Nacionālais teātris)   Princis - Marģers Eglinskis (Liepājas teātra vadošais aktieris, izcils komiķis un dziedātājs), Sarmīte Prule (TV šovu zvaigzne) Laila Ilze Purmaliete (dziedātāja un mūzikas autore) Skolotāja - Regīna Devīte (neklātienē)  u.c.

Skolotājiem ar bērnu grupu (12 bērni) ieeja bez maksas.

Kultūra