Pūtēju orķestrim – svētku koncerti

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestrim (diriģents Sandors Līviņš) šodien, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā,  koncertēs pie Brīvības pieminekļa Rīgā, bet 5.maijā – īpašā pūtēju orķestru koncertā Ķīpsalā Rīgā.

Orķestra dalība 4.maija pasākumā pie Brīvības pieminekļa Rīgā ir ikgadējs un ļoti saviļņojošs notikums. Šogad pūtēju orķestru defilē programmu koncerts tur sāksies pulksten 14.00 – ikviens alūksnietis un novadnieks, kurš šajā laikā ir Rīgā, aicināts apmeklēt koncertu. “Iepriekšējos gados orķestriem finālkonkurss notika 4.maijā šā pasākuma laikā, bet šogad ir nedaudz citādāk – finālkonkurss jau ir noticis katrā reģionā, bet vēl nav zināmi rezultāti. Rezultāti nekad nav paredzami, jo visu orķestru defilē programmas ir ļoti augstā kvalitātē. Kā sanāk izpildījums, to ietekmē gan konkrētie laika apstākļi, orķestra sastāvs, horeogrāfiskā iecere un arī vieta. Brīvā dabā ir daudz grūtāk nekā telpā.  Alūksnes orķestrim ir izdevies jau desmit gadus pēc kārtas iegūt  augstāko pakāpi! Defilē programmai šogad izvēlētas dažādas komponista Raimonda Paula melodijas, virknējot tās popurijā. Savukārt 29.aprīlī Rīgā notika finālskate koncertprogrammā, kur startējot augstākajā pakāpē mūsu orķestranti ieguva 1.pakāpi un ierindojās 3.vietā aiz Rīgas 6.vidusskolas un Balvu orķestriem. Toties aiz sevis atstājot Jelgavas un Siguldas orķestrus. Jāpiebilst, ka gan Rīgas, gan Balvu orķestros šogad katrā ir 83 jaunie mūziķi,” stāsta S.Līviņš.

Savukārt 5.maijā pulksten 17.00 Ķīpsalas hallē Rīgā alūksnieši būs starp 1500 jaunajiem mūziķiem, kas apvienosies VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā “Vienā elpā” un mūzikā izstāstīs Latvijas valsts simtgades vēsturi. Koncertā piedalīsies 37 labākie skolēnu pūtēju orķestri no visiem novadiem. Koncertā skanēs tautas mūzika un skaņdarbi, kas tapuši Latvijas brīvvalsts laikā līdz pat mūsdienām. Programmu papildinās krāšņi orķestra defilē priekšnesumi, ko, rībot bungām un skanot taurēm, izpildīs tikai E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, kā arī Latvijas Republikas Zemessardzes jauniešu pūtēju orķestra atskaņotās intermēdijas. “Jāuzsver - koncertu Ķīpsalā vadīs mūsu novadnieks - aktieris Raimonds Celms, kurš arī savulaik bijis Alūksnes orķestra dalībnieks,” saka S.Līviņš.

Kultūra