Rīkos pirmo netradicionālo sporta dienu

Sestdien visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti uz pirmo netradicionālo sporta dienu Ilzenē. Tur visas dienas garumā notiks sacensības, kas piedāvās pārbaudīt savus spēkus dažādās neparastās disciplīnās.

Ilzenes sporta, kultūras, interešu izglītības un mūžizglītības centra “Dailes” vadītāja Linda Laiva informē, ka pulksten 11.00 Ilzenes muižas teritorijā sāksies reģistrēšanās un gatavošanās nūjošanas pasākumam. Šis pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju, Ilzenes pagasta pārvaldi, Alūksnes novada domi un biedrību “Ilzenes attīstībai”. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja apgūt nūjošanas pamatprincipus un iesildīties instruktora vadībā, bet pulksten 12.00 tiks dots starts nūjošanas pasākumam. Tā laikā dalībnieki atkarībā no savas fiziskās sagatavotības varēs veikt piecus un deviņus kilometrus garas distances.

Asāku izjūtu cienītāji aicināti pulksten 15.00 pulcēties Ontu kalnā pie piemiņas zīmes “Ganiņš”, kur notiks šķēršļu skrējiens. “Distances garums ir aptuveni četri kilometri. Tajā tiks ietverta skriešana, dažādas veiklīlbas un spēka disciplīnas. Trasē ir izteikts reljefs un papildinās gan dabīgi, gan mākslīgi šķēršļi,” informē L.Laiva. Viņa norāda, ka šāda trase tiek veidota pirmo reizi. Trase solās būt saistoša gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Tajā paredzēta gan Amatnieku taisne, gan Melnupes glāsts, Ozolleju mikslis, Sapnīšu pāreja, Sivecu pakāpieni, ložņājošās Madaras, stāvais kritums un nātru ieleja. Sacensībās varēs startēt tie, kas sasnieguši 14 gadu vecumu.

Pēc skrējiena Kanastiņa kalnā kungi varēs izmēģināt spēkus dāmu nešanas sacensībās, bet vakarā visi būs gaidīti uz zaļumballi.

Kultūra