Rudens saulgriežu jampadracis

1.oktobrī Alsviķos no pulksten 10.00 notiks rudens jampadracis ar andelēšanos, bet pulksten 13.00 ikviens aicināts uz svinīgu koncertu “Saule brida rudzu lauku”.

Uz andelēšanos vēl aizvien var pieteikties gan tirgotāji, gan amatnieki. Arī uz vietas to varēs izdarīt no pulksten 9.00. Pēc tam ikviens varēs iesaistīties plašā izklaides programmā. “Bērniem būs pieejams umurkumurs, Alsviķu pagasta jāšanas sporta klubs “Palejas” piedāvās vizināties ar poniju. Piedāvāsim arī dažādas atraktīvas un netradicionālas aktivitātes,” teic Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane.

Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt arī rudens zupu. Par pasākuma norisi gādās Alda Liepiņa un Sandra Oto ar domubiedriem no Apes. “Caur dejām, rotaļām un ticējumiem izdzīvosim rudens saulgriežus. Līdz ar andelēšanos, kura notiks Alsviķu centrā uz sporta laukuma, noritēs arī kāds īpašs koncerts. Pulksten 13.00 Alsviķu kultūras namā būs noslēguma pasākums,” teic M.Ramane.

Jāatzīmē, ka šis pasākums tapis ar Alūksnes Lauku partnerības, Lauku Atbalsta dienesta, kā arī Alūksnes novada pašvaldības atbalstu. “Pērn rudenī uzrakstījām projektu “Saule brida rudzu lauku”, kurā iegādājāmies arī skaņas aparatūru un multimediju projektoru,” uzsver M.Ramane. Šie ierīču komplekti palīdzēs turpmāk koncertus Alsviķu kultūras namā veidot vēl skanīgākus.
Koncertā uzstāsies Alsviķu kultūras nama amatierkolektīvi: sieviešu vokālais ansamblis “Canticum”, deju kopas “Jandāls” un “Vēlreiz”, kā arī teātra studijas dalībnieki, kuriem projektā tapuši arī jauni tērpi. “Kopumā šiem kolektīviem tapuši 32 jauni tērpu komplekti no lina auduma. Iegādājāmies gan aparatūru, gan tērpus, lai arī turpmāk veidotu dažādus pasākumus, kuros aizvien iesaistītu gan Alsviķu iedzīvotājus, gan arī mūsu viesus,” teic M.Ramane un uzsver, ka 1.oktobrī tiks svinēts arī projekta noslēgums.

Šajā dienā ikviens varēs uzzināt vairāk par saulgriežiem, taču nevajadzētu uztraukties tiem, kuri nevarēs apmeklēt šo pasākumu, jo minētajā projektā taps arī videomateriāls. To vēlāk saņems citi tautas nami, kuros cilvēki varēs noskatīties koncertu. “Koncertuzvedums būs skatāms arī tiešraidē pulksten 13.00 interneta televīzijā “www.fokuss.tv”,” informē M.Ramane. Plašākai publikai pēc koncerta tā videomateriāls būs skatāms arī interneta vietnē “www.youtube.com”, līdz ar ko to varēs noskatīties arī cilvēki ārpus Latvijas.

Kultūra