"Rumbas kvartets" muzicēs Alūksnē

Alūksnes kultūras centrā 18.martā pulksten 19.00 skanēs grupas “Rumbas Kvartets” jaunā diska “Cita dziesma” prezentācijas koncerts.  „Rumbas Kvartets” ir cēlies no skaistās Kurzemes - Kuldīgas. 2013.gada maijā, kopā sanāca četri Kuldīgas vīri ar domu pamuzicēt vienā pasākumā, bet viss izvērtās daudz plašāk un nu jau „Rumbas Kvartets” ir ņēmis dalību daudzos saviesīgos pasākumos.

„Rumbas Kvartets” mērķis ir popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kas dod iespēju muzicēt arī bez pastiprinošām iekārtām, kā to darīja mūziķi pagājušā gadsimta 20tos un 30tos gados, kā arī neļaut aizmirst vecās ziņģes un galda dziesmas!  Dziedot un izpildot šīs dziesmas, nekas netiek samākslots, jo mūziķu sastāvs tiecas uz to, lai saglabātu veco skanējumu. Pašlaik „Rumbas Kvartets” sastāvam ir aptuveni 100 starpkaru zaļumballēs spēlēto melodiju, tai skaitā galda dziesmas, kuras aktīvi tiek spēlētas arī ikvienā mūsdienu zaļumballē. Cilvēkiem tas patīk, kas arī ir galvenais mērķis.

Vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuri ir piedzīvojuši kara laiku, parasti ir cits klausījums, dažiem, saviešas pat asaras, kas liek saprast, kad tieši šim cilvēkam tieši šī dziesma izraisa patīkamas atmiņas un emociju uzplūdus no pagātnes, varbūt atsauc atmiņā pirmo deju, pirmo mīlestību, vai, pat kāzu valsi!

„Rumbas Kvartets” ir izdevis albumu ’’Kur esi Tu” ar starpkaru brīvvalsts laika populārākajām zaļumballes melodijām, kuras tiks atskaņotas koncerta otrajā daļā, kā deju vakara mūzika. Pēc gada ir izdots otrais albums ’’Cita dziesma’’. Šajā albumā ir iekļautas dziesmas no vecajām dziesmu kladēm, kā arī ir iekļauta Arta Šim­per­maņa sarak­stītā "Mīla atgriezīsies" un savu­laik Andreja Liht­en­berga dziedātā "Vakara dziesma".

Kultūra