Sacenšas bezvadu interneta lietotāji

Pagājušajā nedēļā notikušās publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” bezvadu interneta lietotāju sacensības “Bezvadu zemene” guvušas apmēram 400 dalībnieku lielu atsaucību.

Par aktīviem dalībniekiem kļuva arī Alūksnes un Apes novadu publisko bibliotēku lasītāji, kas sacensību laikā pulcējās Alūksnes pilsētas bibliotēkas, Gaujienas, Jaunlaicenes, Pededzes un Trapenes bibliotēku apkārtnē.

“Lasītāju izrādītā atsaucība mūs patīkami pārsteidza, jo nebijām gaidījuši, ka viņu būs tik daudz,” atzīst Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa, pie kuras vadītās bibliotēkas sacensību laikā pulcējās 15 dalībnieki un viņu līdzjutēji.

Iekļaujas laikā
Noteiktajā laikā viņi reģistrējās sacensībām, mēģinot tikt galā ar 15 krustvārdu mīklas jautājumiem. Viens no sacensību dalībniekiem alūksnietis Gunārs Plūme atzīst, ka šie jautājumi bijuši saistīti ar publisko bibliotēku specifiku – par to, kādu informāciju sniedz bibliotēkas un kādus meklēšanas portālus tā piedāvā izmantot. Šis jautājumu loks saskanēja ar bezvadu interneta lietotāju sacensību galveno mērķi, proti, pievērst sabiedrības uzmanību šim publisko bibliotēku pakalpojumam, kas sniedz iespēju iegūt informāciju bibliotēku internetu tīklā, kā arī izmantot citus interneta pakalpojumus ārpus bibliotēku darba laika un telpām. Lai gan tikai uz vienu jautājumu G.Plūme zinājis atbildi uzreiz, viņš veiksmīgi ticis galā ar uzdevumu, tādējādi pretendējot uz sacensību galveno balvu – portatīvo datoru no “Lattelecom” kopā ar “Tildes biroja 2008” mājas versiju no sabiedrības “Tilde”.

Veiksmīgi izlozē
Kaut arī tā šoreiz aizceļoja uz Ozolnieku novadu pie Raivo Tamberga, G.Plūme kļuva par vienu no tiem veiksminiekiem, kas izlozes rezultātā saņēma citu balvu – “3td” maisiņu “Eju uz bibliotēku” un piezīmju grāmatu. Pie šādas balvas tika arī alūksnieši Andis Dunaiskis un Vairis Virks, Gatis Tremmers, Annamarija Trausa, Guntars Udrass no Jaunlaicenes, kā arī Jānis Petrovs no Gaujienas un Auce Java no Trapenes. Vēl pie balvām tika Igors Martinovs, kas saņēma “Lattelecom” dāvāto datorpeli, Renārs Račiks, kas tika pie USB atmiņas kartes (“Lattelecom”), un Egita Ozoliņa, kura par dalību sacensībās saņēma galda spēli no sabiedrības “Tilde”.

Kultūra