Sacenšas jaunie skatuves mākslinieki 13

Gulbenē 31.martā norisinājās IV Latvijas skolu teātru festivāla “Kustības turpinājums” skatuves runas un teātra izrāžu, literāro kompozīciju skate. Skatē savu sniegumu rādīja divi Alūksnes novada teātra pulciņi, bet skatuves runas konkursā startēja septiņi Alūksnes un Apes novadu skolēni.

No mūsu novada kolektīviem teātra skatē vislabāk veicās Alūksnes Bērnu un jauniešu centra pirmās grupas teātra pulciņam. Literāro uzvedumu “Īsais starpbrīdis” (režisore Daiga Bētere) žūrija novērtēja ar 31 punktu un piešķīra 3.pakāpes diplomu. Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt teātra skatē, bija 40 punkti, bet, sasniedzot vismaz 30 punktus, tika piešķirta arī pakāpe. Savukārt Jaunannnas pamatskolas teātra pulciņš reģiona skatē rādīja Gunāra Priedes pasaku ”Lapsa sludina mieru” (režisore Elita Jansone). Viņi žūrijas vērtējumā saņēma 24 punktus, bet pakāpi neieguva.

Cer piedalīties skolu teātru festivālā
Gan D.Bētere, gan E.Jansone par teātra skatē rādīto savu bērnu sniegumu ir gandarītas. “Rīga jau nekad nav gatava. Lai arī bērni izdara visu izcili, es tik un tā katrreiz redzu, ko vajadzētu papildināt,” pauž D.Bētere un norāda, ka bērni bija malači, īpaši jau tādēļ, ka uzstājās tikai pusdeviņos  vakarā. Turpretim E.Jansone norāda, ka svarīgākais šoreiz neesot iegūtais punktu skaits. “Galvenais ir skatītāju uzmanība un atbalsts. To mēs arī saņēmām,” pauž E.Jansone un atzīst, ka ļoti gribētos piedalīties teātra festivālā vasarā.

Konkrēti kuri kolektīvi posīsies uz Rīgu, būs zināms tikai maijā, kad ļoti stingrā žūrija būs piedalījusies visu Latvijas reģionu skatēs. Šobrīd arī vēl nav zināms, kāda būs skatēs iegūto punktu galējā robeža, kas pavērs ceļu uz Rīgu.  Konkursa trešā kārta un pats festivāls notiks no 1. līdz 3.jūlijam.

Labi rezultāti skatuves runas konkursā

Skatuves runas konkursā vislabāk veicās D.Ozoliņa Apes vidusskolas 12.klases skolniecei Sandrai Troskai (pedagoģe Lūcija Kapača) un Strautiņu pamatskolas 1.klases skolniecei Annijai Āboliņai (pedagoģe Tija Āboliņa). Abas meitenes pārvarēja 40 punktu robežu un ieguva 3.pakāpes diplomus. Maksimālais iegūstamais punktu skaits – 50. Jāpiemin, ka reģiona skatē skatuves runas konkursā tika piešķirti tikai trīs diplomi ar pakāpēm.

36 punktus ieguva  Alūksnes pilsētas sākumskolas 3.klases skolniece Monta Melnzoba (pedagoģe Dora Gabe), 33,66 punktus - Ilzenes pamatskolas 6.klases audzēkne Anete Salmiņa (pedagoģe Agita Līdumniece), 36,91 punktu -  Roberts Āboliņš no Strautiņu pamatskolas 7.klases (pedagoģe Tija Āboliņa),  34 punktus - Pededzes pamatskolas 9.klases skolniece Kristīne Bogdanova (pedagoģe Ieva Mellīte), 38,41 punktu – 11.klases skolniece Dita Jēģere, kas pārstāvēja Alūksnes Bērnu un jauniešu centru (pedagoģe Daiga Bētere).

Vairāk foto šeit .

Komentāri 13

Bletneks

The very best and also very best hedge manage 1. 3 trillion dollars according to the actual current record. Right after going through an unhealthy financial meltdown, these kinds of can retrieved with a great pace. They are bringing in much more buyers and also providing greater along with larger acquire about investment decision. prentice capital Today Apple mackintosh is going to be transferring the particular concentrate associated with it is in-store instruction, they have supplied for years, to be able to shorten and give much more tricks and tips for the ipad as well as iphone 3gs, especially since these include nearer to the actual equipment for the future. Of course training seminars upon video modifying along with portrait digital photography it's still offered. Your huge changes inside the keep generally there will currently be apple ipad tablet sales channels, or perhaps seeing that Apple mackintosh telephone calls them, "smart signs" -You can tap some sort of option for aid, and the photograph associated with an accessible sales rep shows up for the ipad having a offer that he or she will be correct around to help you out. Apple mackintosh has also been gently screening "personal setup" for shoppers in all of the it's stores. Customers regarding Apples personal computers, this iphone 3gs, mp3, ipad tablet or even Apple TELEVISION SET - would have your revenue personnel increase their particular e-mail controls, setup a iTunes account in addition to get preferred programs for him or her with almost no attempt. Apple company company is usually putting away a dedicated, marked area in every single retailer with this services. prentice capital zimmerman Profitable wealth managing needs an engaged method to purchase which takes into account not simply market conditions, although foreseeable future growth opportunities also. By means of picking to purchase an established hedge pay for, prosperous traders can certainly use the distinctive options in which most of these money have to offer. One of the main prospects in which hedge cash produce can be the chance to benefit from several various kinds of lending options in addition to world-wide areas which might be typically inaccessible with a normal audience. It truly is via this range that this experienced finance administrator has the capacity to hire different techniques which result in greater results even if the marketplace is actually along.

pirms 7 gadiem, 2013.06.21 07:38

Mamma

Man prieks par bērniem, kuri darbojās, aug garīgi,gūst prieku sev un dala citiem ! Prieks par pedagogiem, kuri atrod laiku, spēku un enerģiju, lai ar šiem bērniem strādātu! Un ir ļoti brīnišķīgi, ka ir tādi pedagogi kā D.Bētere, T.Āboliņa un skolotājas no Ilzenes, Bejas, Liepnas, Jaunannas, kuras strādā ar bērniem. Nav svarīgs rezultāts, ir svarīgi, ka bērniem ir vieta un lieta, kas viņus aizrauj!

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 09:42

talantiem

Dziļš paldies Eglītei un Bēterei, kas ir pie šprices pārdesmit gadus, par ārkārtīgi glīto, bet sūdaino tautas namu, kāda nav nekur Latvijā!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 18:17

Es gan domāju, baltais cilvēk, ka tieši tev nāk atpakaļ tavas intrigas, skaudība, stulbums un nekompetence.Diemžēl šajā novadā ir tikai daži izredzētie, kuru domas tiek uzklausītas.Un ja kāds atļaujas pateikt acīs, tad nekas, ko darīsi, nebūs labs.Un tam nav nekāda sakara ar talantu.
Tevis nosauktās bēteres eglītes un visvairāk veismanes ir tālu stāvējušas no Dieviņa, kad talantu dalīja, kā arī neba šīs vienīgās ir tās , kas kaut ko dara.Gribētos , lai šīs nolaižas no saviem augstumiem un paskatās apkārt.Īpaši mazizglītotā kultūras dzīves nesēja, kas ir mūsu priekšgalā.
Un tam, kurš priecājas , ka kāds kaut ko dara ar bērniem, lai paskatās apkārt, gan vēl kādi būs atrodami.

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 18:15

izglītība

Vistrakākais, ka šajā gadījumā rakstītājs(hihihi, atpakaļ pašai) visticamāk ir milzīgi aizvainots pedagogs, kura talantu neviens cits neredz, kā tikai pats!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 17:16

Man gan prieks, ka mūsdienās vēl ir jaunieši kuri kaut ko grib darīt un dara nevis bezmērķīgi klīst pa pilsētu. Vai tiešām alūksnieši tik vien spēj kā apriet visus pēc kārtas, neskatoties vai tie ir bērni, kuri pirmo reizi uzstājas tādas auditorijas priekšā, vai cilvēki ar pieredzi? Vispirms paši izdarat vismaz kaut ko un tad gudri spriedelējat!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 15:48

___

Bet paklau Aldi, tad vajadzēja rakstīt divus rakstus katru par katra novada panākumiem? Viens pasākums - viens raksts. Vispār nesaprotu, kas tā tāda pēkšņi par ņemšanos un novadu dalīšana. Visu laiku bija informācija par abiem novadiem, visi saprata un bija labi!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 15:44

Es nevaru saprast, kāpēc mūsu pašu vidū ir tik daudz melni domājošu cilvēku...Lai ko arī kāds izdarītu(arī ļoti labas un apsveicamas lietas), tūlīt viens atradīsies ,lai kaut ko riebīgu pateiktu, pat personīgi apvainotu ar nepiedienīgiem vārdiem. Kad vienreiz sapratīsiet, ka jūs paši nekas neesat, neko neprotat utt. Vienreiz iznāciet gaismā, aizejiet uz kādu pasākumu, piesakieties noorganizēt kādu pasākumu, tad tikai redzēsiet un sapratīsiet, ko nozīmē būt tādiem cilvēkiem, kurus aprejat. Vaina ir nevis darošajos cilvēkos, kuri iegulda milzīgu darbu, lai TEV, Melnais cilvēk, parādītu, ka uz zemes ir arī balta krāsa, bet gan TEVĪ pašā. Un taisnība ir, bumerangs nāk atpakaļ, bet ne jau uz Eglītes, Bēteres, Veismanes vai vēl kāda normāla cilvēka pusi, bet gan uz TEVI, jo Tevi neviens neievēro un TEVI neviens nevēlas, ja nu vienīgi tādi paši kā TU. Gribi tā turpināt ? Bezjēdzība! Novēlu TEv tomēr mainīties un būt laimīgam!(Nevēli otram to, ko Tu pats sev negribētu!-sens teiciens)

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 15:19

atpakaļ pašai

Ierēciens Bēterienei - pašai gudrajai žūrētājai tikai trešā pakāpe.Ko nava dukas?Duka tikai citus nolikt!Tā vajag, nav ko citus mūžīgi ap... un draugus un radus balstīt!

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 14:35

lašaras gan ape gan alūksne D,riktīgi sūnu miesti un bedres

pirms 9 gadiem, 2011.04.05 08:46

hihihi

Kur tik švaki ... Izcilajai režisorienei un citu kritizētājai....Eglītes pietrūka , kas pavelk...
Tikai trešā pakāpe....

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 22:23

jā tikai lielpilsēt alīkste piedalijās, jo labākas par alīksti nav

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 13:27

super man patika Gulbenē, forša pilsēta viss tā labi sakārtots.

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 08:56

Kultūra