Sacenšas mazie “cālēni” 14

Vakar Alsviķu kultūras namu piečivināja skanīgas bērnu balstiņas. 17 mazie, jautrie un dziedāt gribošie “cālēni” sacentās par mazo vokālistu konkursa “Alūksnes novada Cālis 2011” titulu. To jau otro reizi ieguva Elizabete Baldiņa no Jaunalūksnes pagasta (pedagogs Zigmārs Krūmiņš).

Trīsgadniece Elizabete pārliecinoši dziedāja par mārītēm un bitīti māmiņu. Meitenes mamma Jolanta Baldiņa atzīst, ka uzvara ir necerēta. “Katrai māmiņai un tētim savs bērns bija visvislabākais. Visi mazie “cālēni” kopā radīja ļoti skaistu svētku koncertu. Kad Elizabete dziedāja, jau jutām, ka viņai viss sanāk labi. To novērtēja arī žūrija,” stāsta māmiņa. Meitenes pedagogs Z.Krūmiņš neslēpj, ka uz atkārtotu uzvaru iets apzināti. “Visa pamatā ir darbs, nekas no zila gaisa nekrīt. Strādājam arvien vairāk un augam. Apstāties nedrīkst,” norāda Z.Krūmiņš.

Bez uzslavām un tituliem nepalika arī citi mazie dziedātāji. Ar augsto 1.vietu žūrija novērtēja četrus gadus vecās jaunalūksnietes Tīnas Sloģes atraktīvos priekšnesumus (Z.Krūmiņš). 2.vietas diplomus saņēma  piecgadniece Katrina Taratenkova no Alūksnes (Inga Krasta), trīsgadniece Izabella Koliste no Jaunalūksnes (Z.Krūmiņš) un trīsgadnieks Jānis Kristiāns Krevics no Mālupes (Larisa Grīsle), 3.vieta - mazākajai konkursa dalībniecei, divus gadus vecajai Gerdai Rimšai no Jaunalūksnes (Z.Krūmiņš) un piecgadniecei Martai Airei no Alūksnes (Dace Stopniece).

Titulu “Cālis Sapņotājs” saņēma trīsgadniece Keita Strucka no Jaunalūksnes (Z.Krūmiņš), “Cālis Skaistulis” - piecgadniece Alise Kuzņicka no Malienas (Antra Līdaciņa), “Cālis Džentlmenis” - piecgadnieks Andris Kokarēvičs no Ilzenes (Olīvija Jēģere), “Cālis Košums” - četrgadīgā Megija Kronberga no Alūksnes (Rita Staune), “Cālis Mīļums” - trīsgadniece Annija Plīse no Alūksnes (R.Staune), “Cālis Jaukums” - Annija Marene no Alūksnes (R.Staune), “Cālis Puķainākais” - piecus gadus vecā Denīze Ludeka no Alsviķiem (Sandra Reķe), “Cālis Saulīte” - četrgadniece Katrīna Napalkova no Alsviķiem (S.Reķe), “Cālis Draudzene” - trīsgadniece Darīna Zotova no Alūksnes (Ieva Breice), “Cālis Sirsnīgākais” - četrgadniece Dominika Medne no Alūksnes (I.Breice).  Par Alsviķu pagasta simpātiju kļuva Tīna Sloģe.

Konkursā piedalījās bērni līdz 5 gadu vecumam un katrs solists izpildīja divas jau iepriekš sagatavotas dziesmiņas. Mazo vokālistu sniegumu vērtēja koru un ansambļu vadītāja Ilze Briediņa, Ilzenes pamatskolas direktore, muzikālā pedagoģe un vokālo ansambļu vadītāja Olīvija Jēģere un mūziķis, komponists, ansambļu vadītājs Armands Immers no Gulbenes. Žūrija atzina, ka uzvarētāji ir visi bērni “Liels paldies vecākiem un pedagogiem par izturību un bērnu izglītošanu. Zinu, ka tas nav viegls darbs, tāpēc novērtēju to,” norāda A.Immers.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 14

Čau, labais!

Te tik nāk ārā caur tekstu , ka tevi sauc .... ...... Kad tu visu izmainītu, tad tik būtu ''kultūra''! Visi būtu tikpat nepieklājīgi, neaudzināti un citus necienoši.

pirms 9 gadiem, 2011.05.14 16:37

Tak točno!

Jā, Krūmiņš ir prasīgs , arī ambiciozs cilvēks, bet PAMATOTI ambiciozs! Cilvēks, kurš PROT strādāt, tāds drīkst būt. Skatiet, ko gribat - kur viņš pieliek savu roku - veicas.
Sliktāk ir ar tādu pedagogu, kurš slimo tikai ar neirastēniskām ambīcijām, uzbrauc visiem, ar ko kopā strādā, vērtē sevi nezin par ko, bet galā - lielais ČUŠSSSSSS....

pirms 9 gadiem, 2011.05.14 16:12

sliktais

Pievienojos ''Biju klāt'' - Beidziet apriet cilvēkus, kas spēj radīt skaistas lietas!
Īpaši gribētos ieskatīties acīs nika ''labais'' īpašniecei. Ļoti vāji izdevies noslēpt savu ambiciozo personu. Var jau skriet un žēloties draudzenēm, ka nepareizi vērtēts un kāds kaut ko iepūtis, bet ir jau arī citiem zālē ausis un dzird gluži labi. Ja kādam slikts šis novads, var dzīvot citā...
Bet par Zigmāru prieks! Ar bērniem viņš strādā laipni, gudri - neuzskata par dzimtļaudīm slavas pelnīšanai. Novērtējums par darbu atnāk pats.
VISLIELĀKAIS PRIEKS PAR BĒRNIEM!!!!! LAI VIŅI VISI TURPINA IESĀKTO UN IZAUG PAR LAIMĪGIEM UN GUDRIEM CILVĒKIEM!

pirms 9 gadiem, 2011.05.11 15:44

Biju klāt

Beidziet nomelnot cilvēkus kas šo pasķaumu padara par baudāmus interesantus un pārdomātus!

Zigmāra audzēkņi ļoti jauki un skaisti dzied- pašiem bērniņiem burvīgas balstiņas un izlasīt nodarsziņa dziedošākos bērnus tas ir normāli un jauki- jo Zigmārs, lai gan tēlo no sevis fantastisku krutaku bet sirdī ir ļoti jauks cilvēks- ko varēja arī redzēt cāli, jo attieksmi kad dzied bērns un kā viņš juta līdzi nevar mainiīt un tad var pamanīt īsto Zigmāru- viņš ir iejūtīgs un jauks.

arī pārējie ļoti jauki bērniņi dziedāja, pasākums tiešām izdevies un paldies par To Sanitai eglītei un Marinai Ramanei

pirms 9 gadiem, 2011.05.11 06:51

Biju klāt

Beidziet nomelnot cilvēkus kas šo pasķaumu padara par baudāmus interesantus un pārdomātus!

Zigmāra audzēkņi ļoti jauki un skaisti dzied- pašiem bērniņiem burvīgas balstiņas un izlasīt nodarsziņa dziedošākos bērnus tas ir normāli un jauki- jo Zigmārs, lai gan tēlo no sevis fantastisku krutaku bet sirdī ir ļoti jauks cilvēks- ko varēja arī redzēt cāli, jo attieksmi kad dzied bērns un kā viņš juta līdzi nevar mainiīt un tad var pamanīt īsto Zigmāru- viņš ir iejūtīgs un jauks.

arī pārējie ļoti jauki bērniņi dziedāja, pasākums tiešām izdevies un paldies par To Sanitai eglītei un Marinai Ramanei

pirms 9 gadiem, 2011.05.11 06:51

labais

Un Eglīte nevērtēja?Gan jau smadzenes iepūderēja par visiem, kas kurš ir.
Bet bērni malači, te tik nāk uz āru patiesā novada "Kultūras " būtība, kuru vajadzētu mainīt lpa simt astoņdesmit!

pirms 9 gadiem, 2011.05.10 17:28

Māra

Zigmārs ir ļoti labs mūzikas pedagogs, tāpēc viņa audzēkņu sekmes ir regulāras un stabīlas. Paldies, jo arī mans bērns reiz izgāja šo skolu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.10 13:42

Mamma

Visi mazie dzīedātāji malači! Komentētāji - nesāciet apriet bērnus, vismaz tik daudz saprāta ceru ,ka Jums būs!

pirms 9 gadiem, 2011.05.10 11:34

taa turpinaat ZIGMAR...LAI VEICAS....MALACIS...VISI Ttavi audzekni ariii...veiksmi...

pirms 9 gadiem, 2011.05.09 22:32

Manuprāt tas ir ļoti neētiski, ka žūrijā ir cilvēks, kura sagatavotais bērns piedalās konkursā. par to vajadzēja aizdomāties organzētājiem!

pirms 9 gadiem, 2011.05.09 20:44

čalis vienreiz bilda savu vārdu...
Un kur tad Mari...as kundze, soreiz nevarēja žūriju pielabināt?

pirms 9 gadiem, 2011.05.09 19:43

Man tas vīrietis, žūrijā ļoti patika. Viņš ir brīvs????

pirms 9 gadiem, 2011.05.09 17:49

Dīvaini

Apsveikumi Zigmāram!
Vai pareizi sapratām, ka Olīvija pati žūrijā un pašas bērns uzstājas?Vai tā kāda tradīcija mūsu novadā?

pirms 9 gadiem, 2011.05.09 16:51

Kultūra